Din İşleri Yüksek Kuruluna Soru Yağmuru

24 Haziran 2015 Çarşamba

Ramazan münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığının dini konulardaki en yüksek danışma organı olan Din İşleri Yüksek Kuruluna da adeta soru yağıyor. Soruların çoğunluğunu orucu bozan haller ve zekatla ilgili sorular oluşturuyor. Kurulun Ramazana ilişkin sorulara verdiği cevaplar sosyal medya üzerinden de paylaşılıyor. 

 
Vatandaşlar, ibadet ve itikat konularında akıllarına takılan çeşitli sorulara cevap bulabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kuruluna başvuruyor. Peki, manevi havayla yoğrulduğumuz Ramazan ayında Din İşleri Yüksek Kurulundan en çok hangi konularda bilgi isteniyor? 
 
Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mustafa Bülent Dadaş, Ramazan ayında vatandaşların kendilerini aramalarındaki en büyük sebeplerden birinin televizyonlardaki iftar programlarında yapılan sohbetler olduğunu söylüyor. İmsak ve ezan vakitleri hakkında yapılan tartışmalar hakkında da kurula sıkça soru geliyor.
 
Öte yandan Din İşleri Yüksek Kurulunun Ramazan ayı hakkındaki sorulara verdiği cevaplar sosyal medya üzerinden de yayınlanmaya başlandı. Kısa bir süre önce resmi sosyal medya hesapları açan kurul, bu hesaplar üzerinden dini sorulara vermiş olduğu cevapları paylaşıyor.