Diyanet Kur’an Radyo Ramazan’da yayında

17 Haziran 2015 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez,  24 saat boyunca yayın yapacak Diyanet Kur’an Radyosu’nun kurulduğunu açıkladı.  Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Görmez, “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” başlığıyla Ramazan’da kalplerden kalplere iyiliği taşımak için gayret göstereceklerini söyledi. 

Ramazan’ın Kur’an ayı olduğunu hatırlatan Görmez, “Ramazanın en önemli özelliklerinden bir tanesi, bize her sene Kur’an'ımızı getirmiş olmasıdır. Ramazan, Kur’an’ın sadece 14 asır önce nazil olup biten bir kitap olmadığını, Kur’an’ın bir hayat kitabı olduğunu ve her sene bize Kur’an’ın kendi kalbimize, gönlümüze yeniden indirildiğini hatırlatır.” dedi. Başkan Görmez, Diyanet Radyo bünyesinde kurulan “Kur’an Radyosu”nun Ramazan ayında yayın hayatına başlayacağını dile getirerek şöyle konuştu: 

“Kur’an’ın konuştuğu bir radyomuz olacak”
 
“Ramazanın birinci gününden itibaren Türkiye’de 24 saat Kur’an yayını yapan tematik bir radyo istasyonuna kavuşmuş olacağız. Ahmet Hamdi Akseki Camii’nin altında Diyanet Radyo bünyesinde ikinci bir radyo olan Diyanet Kur'an Radyo’yu kuruyoruz. Ramazanın birinci gününden itibaren, 24 saat milletimize Kuran’ı okuyan, anlatan, Kur’an’ın ruhunu anlatan, bizim sustuğumuz Kuran’ın konuştuğu bir radyomuz olacak.”