Erbaş'ın Meclis Ziyareti

21 Eylül 2017 Perşembe

Yeni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, göreve gelişi dolayısıyla çeşitli ziyaretler yapıyor. Erbaş, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, ertesi gün ise Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı kabul etti.

Dün akşam saatlerinde meclis’te gerçekleşen kabulde kahraman; Erbaş'ı Diyanet İşleri Başkanlığı görevine atanmasından dolayı tebrik etti ve başarılar diledi. 

"Basında bazı beyanlar çıkıyor; 'armudun sapı, üzümün çöpü' derler, icraatı görmeden ezbere hareket ederler. Moraliniz bozulmasın. Siz fevkalade hizmetler yapacaksınız. Bunu hem Türkiye hem de dünya özlemle bekliyor."

Kabul sırasındaki konuşmasında kahraman, Türkiye'nin gönül coğrafyamızla olan güçlü bağını hatırlattı, inanç dünyasının Türkiye'nin önderliğini beklediğini vurguladı. 

“Türkiye sadece 800 bin kilometrekare değil. O coğrafya hudutlarıdır. Bir de gönül coğrafyamız var. Kültür hudutları var. Bu sadece Türkiye’deki Diyanet’in reisi değil bütün dünya üzerinde bir DİB olarak değerlendireceğimiz muhakkaktır. İnşaallah siz de hoş bir sada bırakacaksınız. Dünya, inanç dünyamız Türkiye’nin önderliğini bekliyor.”

Başkan Erbaş da kendisini bu önemli göreve layık gören herkese teşekkür etti.

“18. DİB olarak görevime başlamış bulunmaktayım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu görevi, emaneti bize tevdi eden büyüklerime şükranlarımı sunuyorum. Meclis başkanımızın da bu konuda katkısı olmuştur.”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bugün ise daha sonra Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edildi. Çankaya Köşkü'nde, basına kapalı gerçekleştirilen kabul, yarım saat sürdü.