Göç’erken İzleyiciyle Buluşuyor

2 Nisan 2015 Perşembe

 TRT Diyanet yepyeni bir yapımla daha izleyicinin karşısına çıkıyor. Ülkelerini, sevdiklerini geride bırakarak göç etmek zorunda kalan mülteciler “Göç’erken” belgeseliyle izleyiciye ulaşacak.

 

 

 
TRT Diyanet yapımı belgesel bu akşam yayına giriyor.Çeşitli ülkelerden gelen mültecilerin yürek burkan zorlu göç hikayelerinin ele alınacağı belgeselin ilk bölümünde 80 yaşında Suriyeli bir annenin 3 engelli çocuğuyla birlikte girdiği göç yolculuğu anlatılıyor.
 
TRT Diyanet Televizyonu tarafından yapılan belgesel 13 bölümden oluşuyor. Özellikle mülteci kadınların yaşadığı zorluklar, acı ve sıkıntılar tüm gerçekliğiyle izleyiciye sunuluyor. Belgeselin yönetmenliğini ve yapımcılığını TRT Diyanet İç Yapımlar Koordinatörü Büşra İncesu üstleniyor. İncesu, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM)’in koordinatörlüğünde yürütülen projeye Suriyeli bir aileye yardım için gittiği evde yaşadıklarının ardından karar vermiş. Belgeselle muhacir konumunda bulunan Türk halkına “ensar” olma bilincinin vurgulanması amaçlanıyor. 
 
Belgesel, bu akşam 21.30’da TRT Diyanet ekranlarında izleyiciyle buluşacak.