İşkence Gören Filistinli Çocuğa Destek

1 Eylül 2015 Salı

Batı Şeria’da yahudi yerleşimler için inşa edilen binaların protesto gösterilerinde kolu kırık çocuk Muhammed’e yapılan işkenceye tepkiler sürüyor. Yerli ve yabancı aktivistlerden oluşan onlarca kişi, tamimi ailesinin evinin yakınlarında çadır kurarak aileye destek verdi.

 

Bu görüntüler sadece İslam dünyasında değil, vicdan sahibi bütün insanların yüreğinde infiale neden olmuştu. Kolu sargılar içinde, 12 yaşında küçük bir çocuğu sürükleyerek gözaltına almaya çalışan İsrail askerinin davranışına tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Yerli Yabancı Onlarca Kişi Çocuğun Evi Önünde Çadır Kurdu

Aktivistler, Ramallah’taki utanç duvarı protestosu sırasında gözaltına alınmaya çalışılan Muhammed Et-Temimi'yi ve ailesini yalnız bırakmadı. Yerli ve yabancılardan oluşan onlarca kişi, Temimi ailesinin evlerinin yakınlarında destek çadırı kurdu.

İsrail askerinin, kayaların arasında sıkıştırdığı kolu kırık kardeşini kurtarmak üzere canı pahasına direnen küçük kız da aslında tanıdık bir isim… o, 2012’de İsrail askerlerine kafa tutan görüntüleriyle tüm dünyada gündem oluşturan 13 yaşındaki Ahed Tamimi…Ahed, Türkiye’ye de davet edilmiş; o dönem Başbakanlık görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan’dan cesaret madalyası almıştı.