Kış Kur’an Kursu

3 Eylül 2015 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığı yaz tatili boyunca kuranla buluşan minikler için yeni bir eğitim programı hazırladı. Yeni eğitim öğretim döneminde haftasonu talebe göre açılacak kurslarda; öğrenciler yoğun ders maratonuna küçük bir ara verip Allah kelamı okumaya devam edecek. Böylece Kuran-ı Kerim okumayı da unutmamış olacaklar.

Öğrenciler her yıl, Diyanet İşleri Başkanlığının yaz kursları sayesinde Kur’an-ı Kerimle buluşup, Allah kelamını okumayı öğreniyorlar.  Ancak çoğunlukla tatilin sona ermesiyle birlikte öğrendiklerini pekiştirme imkanı bulamıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı artık bu konuda da devrede…

Çocuklara Okul Döneminde de Kur’an Eğitimi

Diyanet İşleri Başkanlığı yaygın Din Eğitimi Genel Müdürlüğü, miniklerin okul hayatıyla birlikte devam edebileceği bir kuran kursu sistemini hayata geçirecek. Böylece çocuklar ders ve dinlenme saatleri dışında da Kur’an okumaya ve anlamaya devam edebilecek. 

 

Talebe Göre Açılacak Olan Kuran Kursları İçin Hazırlıklar Son Aşamada 

Miniklerin yoğun ders maratonunda Kur’an okumalarını teşvik etmek için en büyük görev ailelere düşüyor. Eğitimciler “aileler de sürece dahil olmalı” diyor. Eğitimcilere göre, çocuklara Allah kelamını hayata yansıtmayıöğretebilmek için en doğru yol aile içi okuma saatleri düzenlemek. Çocukları Kuran okumaya teşvik etmek için her cüz bitiminde veya hatim yapıldığında ödüllendirmeye de başvurulabilir.