Ramazan Geldi, Hoş Geldi

18 Haziran 2015 Perşembe

İslam alemi 11 aydır hasret kaldığı rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazana kavuştu. Ramazan öncesi en hummalı hazırlıklar Müslümanları kucaklayacak camilerde yaşandı. Hatimle teravih namazı kılınacak ve itikaf imkanı sağlanacak camiler de belirlendi. 

Halılar süpürüldü, temizlikler yapıldı; Ramazan ayına girmeden camiler gül kokularıyla donatıldı. Müminler mübarek aya kavuşmanın sevincini yaşadı. 
 
 
Rahmet ve bereket ayında Müslümanlar yapacakları ibadetlerle eşsiz manevi lezzetleri tatma imkanına kavuşacak. Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce camide hatimle teravih namazı kılınacak. Vatandaşlar bunun için müftülüklerin belirlediği camilere gidecek. Ankara’da 35, İstanbul’da ise 83 camide hatimle teravih kılınacak.
 
Ramazan’ın son on günü yapılan itikaf ibadeti için ise önceden müftülüklerden izin almak gerekiyor. Ankara’da 647, İstanbul’da ise 639 camide dileyenler bu önemli ibadeti yerine getirebilecek. 
 
Her Ramazan olduğu gibi müminler bu Ramazan’da da Peygamber Efendimizin hırka-i şerifini görme imkanına sahip olacak. Efendimiz (SAV)’in Veysel Karani’ye hediye ettiği en önemli kutsal emanetlerden olan Hırka-i Şerif Ramazanın ilk cuma günü ziyarete açılacak.