Risalet Radyo Geliyor

15 Mart 2017 Çarşamba

Diyanet Radyo ve Kur’an Radyo'nun ardından bu kez insanlığa örnek olan Hazreti Muhammed’i anlatacak “Risalet Radyo” geliyor. Peygamberimizin hayatını ve Asr-ı Saadet’i günümüze taşıyacak olan radyo, kutlu doğum haftasıyla birlikte yayın hayatına merhaba diyecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Risalet Radyo’nun açılışı ile ilgili TRT Diyanet’e açıklamalarda bulundu.

 “İnşallah önümüzdeki nisan ayında kutlu doğum haftasıyla birlikte milletimizle ve insanlıkla Diyanet Risalet Radyoyu buluşturmuş olacağız.”

Diyanet İşleri Başkanlığı, sevgililer sevgilisi Hazreti Muhammed’i gün boyu anlatacak bir radyoyu çok yakında dinleyicisiyle buluşturacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman konuya ilişkin;

“Risalet radyoyla diyanet işleri başkanlığımız hem asrı saadeti günümüze taşıyacak, hem sevgili peygamberimizin örnekliğini, bize bıraktığı mirası kıyamete kadar Müslümanların sarılması gerektiren sünneti seniyyeyi, bugüne taşıyacak bugünün insanlarının ihtiyaçlarına cevap verecek, bugünün insanının toplumunun problemlerini çözecek, o sağlıklı kaynağı, bilgi kaynağını, rahmet kaynağını bugüne taşımak için Risalet Radyo görev yapacak.” dedi

Hazreti Muhammed hem insanlığın rehberi hem de yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in canlı örneğiydi. Dolayısıyla onun hayatının, insanlarla ilişkilerinin, ibadetleri yaşayış biçiminin anlaşılması çok önemli.

Ayrıca Yüksel Salman: “Ben Risalet Radyo’nun bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Bu alanda yaşanan istismarlara, sıkıntılara cevap verebilecek bunların önlenmesine katkı sağlayacak, doğruyu gösterecek sevgili Peygamberimiz ’in hayatını anlatmada, sünnetini yaşamada, yaşatmada ve asrı saadeti günümüze taşımada doğru bir adres olacağını düşünüyorum.” diye belirtti.

Kurulma aşaması tamamlanan Risalet Radyo, Diyanet Radyo çatısı altında yayın hayatına başlayacak.

Risalet radyoda İslam tarihini, cahiliye dönemi, hicret, asrı saadette ki yaşayış biçimini de anlatan 25 program hazırlandı. Ayrıca Hz. Peygamber dönemini anlatan 300 bölümlük dev bir radyo tiyatrosu yapılıyor.

İlk etapta 35 ilde ardından tüm Türkiye’de yayın yapacak olan Risalet Radyo, kutlu doğum haftasıyla birlikte dinleyiciye seslenecek.

Yüksel Salman açıklamasının sonuna: “Başkanımızın yapacağı basın toplantısıyla birlikte inşallah Risalet Radyo’nun açılışını gerçekleştirmiş olacağız.” diye ekledi.