Şehitlere Veda

18 Nisan 2016 Pazartesi

Dün akşam saatlerinde Mardin ve Şırnak’tan şehit haberleri geldi. Mardin'in Savur ilçesinde zırhlı aracın geçişi sırasında düzenlenen saldırıda 4 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Şırnak'ta,terör örgütüne yönelik operasyonlarda da 1 polis memuru şehit oldu, 6 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Mardin ve Şırnak’ta Şehit Olan 5 Güvenlik Görevlisi Toprağa Verildi

Teröristler, hain tuzaklarından birini Mardin’in Savur ilçesinde kurdu… Yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirildi… Jandarma Astsubay Yasin Tekin, Jandarma Uzman Çavuşlar Sinan Yaylı ve Erdal Çetin ile Jandarma Er Mustafa Özel şehit oldu. 4 şehit için Mardin’de uğurlama töreni düzenlendi. 

Şehit Astsubay Yasin Tekin evliydi ve 2 ay sonra baba olacaktı. Cenazesi, önce havayoluyla Nevşehir’e, oradan da toprağa verilmek üzere Niğde’ye gönderildi. 

İki çocuk babası Şehit Uzman Çavuş Erdal Çetin memleketi Sivas’ta, nişanlı olduğu öğrenilen Şehit Uzman Çavuş Sinan Yaylı Bursa’da, 21 yaşındaki şehit er Mustafa Özel ise istanbul’da defnedildi. 

Şırnak’tan da şehit haberi vardı. Dün güvenlik güçlerinin bir binada arama-tarama çalışması yaptığı sırada tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu göçük altında kalan polisleri kurtarmaya giden güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Hain saldırıda özel harekat polisi Hıdır Gençaslan şehit oldu. 

7 Şehit Verilen Servis Aracı Saldırısına da Katılan 8 Terörist Öldürüldü 

Şehit polisin naaşı, Şırnak’ta düzenlenen törenin ardından Antalya’ya uğurlandı. Gençaslan, uncalı polis şehitliğinde toprağa verildi. Öte yandan Diyarbakır Valiliği, Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına saldıran teröristlerden 8'inin öldürüldüğünü açıkladı.

Mardin’in Yeşilli ilçesinde polisin dikkati sayesinde ele geçirilen 3 ton patlayıcı yüklü minibüs ise kontrollü bir şekilde infilak ettirildi. Patlayıcı yüklü minibüs, kırsal bir alana götürülerek, imha edildi. Saniye saniye kaydedilen şiddetli patlama, kent merkezinden de hissedildi.