TDV’den Kutlu Doğum Aşı

8 Nisan 2016 Cuma

Hacı Bayram Camii’nde 5 Bin Kişi Aynı Lokmayı Paylaştı 

Ankara’nın en önemli manevi mekânlarından olan Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde, bu cuma günü yüzlerce müslüman biraraya geldi. Hutbe dinlendi, hep birlikte cuma namazı eda edildi. Namaz çıkışındaysa vatandaşları Türkiye Diyanet Vakfı’nın kutlu doğum aşı bekliyordu. 

"Kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı. Türkiye Diyanet Vakfı cuma namazı çıkışında Hacı Bayramı Veli Camisi çıkışında vatandaşlara kutlu doğum aşı ikram etti. "

Ankara’nın manevi makamı Hacı Bayram-ı Veli camii yine yüzlerce müslümanı ağırladı. Bu hafta cuma namazından sonra vatandaşları hoş bir sürpriz bekliyordu. 

Çocuklar, yaşlılar, kadınlar önce dualarını, sonra da Türkiye Diyanet Vakfının kutlu doğum aşını paylaştı… 

yasin uğraş: "TDV ve DİB olarak 1989 yılından beri kutlu doğum haftasını kutlamaktayız, icra etmekteyiz. 1996 yılından itibaren de her kutlu doğum haftasında kutlu doğum aşı ikram ediyoruz. Etli pilav ve ayran oluşan bu ikramımız birlik beraberliğin ve bir arada olmanın bir övüncü olarak insanlarımız tarafından kabul görmektedir. "

Hacı Bayram-ı Veli Türbesi Camiinin avlusuna kurulan 3 noktadan ikram edilen yemekler tanıdık tanımadık herkesi bir sofra etrafında topladı. Peygamber sevgisi yüreklerde bir kere daha hissedildi.