Türkiye’nin Dört Bir Yanında Kutlu Doğum Etkinlikleri

18 Nisan 2016 Pazartesi

Peygamber sevgisi Kutlu Doğum haftasında Türkiye’nin dört bir yanında bir kez daha coşkuyla yaşanıyor. Yurtdışındaki etkinliklerde de, peygamberimizin tevhid ve vahdet anlayışı anlatılıyor. 

Hz.Muhammed Anılıyor, 'Tevhid ve Vahdet: Gelin Birlik Olalım' Teması İşleniyor

Kuranı kerim ziyafeti verildi. Hz peygamberi anlatan kasideler okundu.Kutlu doğum haftasında türkiye’nin dört bir yanındaki etkinliklerde alemlerin sultanı Hz.Muhammed (s.a.s) anıldı. İstanbul Bağcılar’da düzenlenen programda da İslamın rahmet mesajı anlatıldı."Unutulmamalıdır ki yeryüzündeki bütün muhtaçlara mazlumlara insanlığa huzur ve saadet getirecek yegane nizam islamdır."

Peygamber sevgisinin ortaya konulduğu bir başka adres İstanbul Gaziosmanpaşa’ydı. Programda Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimi anlattı.

İstanbul Bakırköy’de de cuma namazı çıkışı vatandaşlara lokma tatlısı ikram edildi.

Kahramanmaraş’taki kutlu doğum programında, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Mehmet Ünal yer aldı. Müftülük bayanlar için de özel bir etkinlik düzenledi. İlahilerle şiirlerle dopdolu geçen kutlu doğum programı ilgiyle takip edildi. Kentte cuma namazı sonrası yaklaşık 16 bin kişiye etli pilav ikramı yapıldı. 

Şanlıurfa… peygamberler şehrinde sabah namazının ardından yaklaşık 10 bin kişiye tirit dağıtıldı. Yurt dışındaki etkinliklerde de peygamber efendimizin insanlığa bıraktığı manevi miras anlatılıyor. 

Türkiye'nin Din Hizmetleri Müşavirliği Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de, Hz. Peygamber, tevhit ve vahdet temalı bir program düzenledi.