Uluslararası İyilik Ödüllerine Doğru

10 Şubat 2017 Cuma

İyilik denince aklınıza ilk ne geliyor veya iyiliğin resmini nasıl çizerdiniz? İşte Türkiye Diyanet Vakfı bu değerli kavramı insanların hayatına dahil etmek ve farkındalığı artırmak için sosyal medyada bir seferberlik başlattı. İyiliğin videosunu çeken herkes, Türkiye Diyanet Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunabilecek ve kendi gözüyle iyiliği anlatabilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın uluslararası iyilik ödülleri için geri sayım sürerken, iyiliğe olan farkındalığı artırmak, iyiliği insanlığın hayatına nakşetmek için harekete geçildi. İyiliğin ne manaya geldiğini anlatmak isteyen herkes, cep telefonlarına bir video çekip, Türkiye Diyanet Vakfı’nın sosyal medyası aracılığıyla paylaştı.

Yazarlar, akademisyenler ve gazeteciler. Toplumun hemen her kesimi iyiliği kendince tanımlamak için seferber oldu. Türkiye Diyanet Vakfı’na çok sayıda video mesaj gönderildi. Bu güzel seferberliğe katkıda bulunmak isteyenler; iyilik ödüllerinin Facebook ve Twitter adreslerinden paylaşım yapabilir; belki de bu vesileyle bir iyiliğe öncülük edebilirler. Mart ayının ilk haftası iyilik haftası olarak işlenecek. Tüm yurtta etkinlikler yapılacak. TDV’nin uluslararası iyilik ödülleri ise 12 mart’ta Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.