“Evdeyiz” programına büyük ilgi…

1 Ekim 2020 Perşembe
 “Evdeyiz” programına büyük ilgi…

 “Evdeyiz” programına büyük ilgi…

Diyanet TV’nin yeni programı “Evdeyiz” in ilk bölümüne çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Salgın sürecinde zamanının çoğunu evde geçiren çocuklar için hazırlanan program “Evdeyiz” de sağlıklı beslenmeden temizliğe eğitici bilgiler verilirken el işinden resimlere kadar birçok etkinlik çocuklarla birlikte yapılıyor.

Programın ilk bölümüne çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Birbirinden eğitici ve eğlenceli bölümlerden oluşan “Evdeyiz” in “Etkinlik Zamanı” köşesinin resim ve el işi çalışmaları bölümünde Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin resmi çizilirken 86 yıllık hasretin ardından cemaatine kavuşan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin tarihi de çocuklara anlatıldı.

“Uzman görüşü” köşesindeyse beslenme konusu ele alındı. Diyetisyen Şeyma Nur Gürses’in konuk olduğu “Uzman görüşü” köşesinde “Evde hareketsiz kaldığımız günlerde nasıl beslenmeliyiz?” “Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için ne tür besinler tüketmemiz gerekiyor?” sorularına cevap verildi. 

Çocukların eğlenirken öğrendiği programın “Mutfaktayız” köşesinde pratik lezzetli tarifler verilirken “Bizim Kitaplık” köşesinde Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Mesele Varsa Eğer Ömer Tamçözer” kitabı çocuklara anlatıldı.

“Evdeyiz” yeni yayın döneminde her Cumartesi saat 12.30’da Diyanet TV’de…