Fetö-Pdy Operasyonları Sürüyor

17 Ağustos 2016 Çarşamba

Fetullahçı terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında 15 temmuz darbe girişiminin bir numarası olan Adil Öksüz’ün kardeşi tutuklandı. Ak Parti eski milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu ve ergenekon davasında Albay Dursun Çiçek’e ıslak imza kumpası kurduğu iddiaeden 13 kişi tutuklandı.  Suriye’ye kaçmak isteyen darbeci Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Beyaztaş da tutuklanarak cezaevine konuldu. 

15 Temmuz Darbe Girişiminin Bir Numaralı İsmi Adil Öksüz Aranıyor

Darbe kalkışmasının önemli ismi hava kuvvetlerinin Fetö imamı Adil Öksüz’ü arama çalışmaları sürüyor. Terörist Öksüz’ün telefon sinyallerinin 10 gün önce Sakarya Akyazı’dan geldiği bilgisinin ardından, ilçedeki 33 farklı adres, 15 yayla ve 124 yayla evinde arama yapıldı. 

Öksüz’ün Kardeşi Ahmet Öksüz Karabük’te Tutuklandı

Fetöcü Adil Öksüz’ün karabük üniversitesindeki akademisyen kardeşi Ahmet Öksüz’ün de 3 Ağustos’ta tutuklandığı bilgisi bugün paylaşıldı. HSYK’da, akıncılar üssünde ele geçirilen Öksüz’ü serbest bırakan hakimlerle ilgili soruşturma izni verdi.Trabzon’daki Fetö operasyonu kapsamında gözaltına alınaneski Ak Parti Trabzon milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu ile beraberindeki 7 kişi tutuklandı. Tutuklananların Karadeniz Teknik Üniversitesinde FETÖ örgütlenmesi gerçekleştirdikleri ifade edildi. 

HSYK Öksüz’ü Serbest Bırakan Hakimler İçin Soruşturma İzni Verdi

Dün, Suriye’ye kaçmaya çalışırken yakalanan Erzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş, Kilis’teki Afrin Hudut Karakolu bölgesinde gözaltına alınmıştı.sahte kimlikle suriye’ye geçmeye çalışan fetöcü savcı ekrem beyaztaş, tutuklandı. Hsky tarafından 15 temmuz sonrası açığa alınan cumhuriyet başsavcısının, terör örgütü PYD’ye sığınmayak için sınırı geçmeye çalıştığı ortaya çıktı. Beyaztaş’ın yanında bulunan bir kişininse sınırı geçtiği açıklandı. Güvenlik güçlerinin "dur" ihtarına uymayarak, Suriye tarafına kaçan kişinin kimliğinin tespiti için çalışma başlatıldı.

Dursun Çiçek’e Islak İmza Kumpasını Hazırlayan 13 Kişi Tutuklandı

Öte yandan ergenekon davasında delil kabul edilen "irtica ile mücadele eylem planı'' belgesiyle o dönem Genelkurmay Başkanlığında Albay rütbesiyle görev yapan CHP milletvekili Dursun Çiçek’e kumpas kurulduğuna ilişkin yürütülen soruşturmada yeni gelişmeler var. Mahkemeye sevk edilen 15 şüpheliden 13'ü tutuklandı. 

Eski Fetö mensuplarının televizyon ekranlarındaki itirafları da sürüyor. Dün gece yayınlanan bir programda, Fetö’nün ablalar yapılanmasında olduğunu iddia eden kişinin açıklamaları dikkat çekiciydi.eskiden fetö’ye hizmet etmiş olan şahıs, kurban kesim organizasyonlarında kendilerine verilen kotayı doldurduklarında Pensilva’dan dualı başörtüsü ve fetö elebaşı Gülen’in imzasını taşayan saatlerin kendilerine hediye edildiğini söyledi.