Arafat’a İntikaller Başladı

9 Ağustos 2019 Cuma
Arafat’a İntikaller Başladı

Arafat’a İntikaller Başladı

 

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, hacı olmak için Arafat’a çıkmaya başladı.

 

Hacı adaylarının, Arafat’a intikalleri başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı da Türk hacı adaylarının Arafat’a intikalini başlattı. Hacı adayları bu akşam Arafat’a çıkıp geceyi Arafat’ta geçirecek. Sabah namazını Arafat’ta kılıp, vakfe duasına kadar Kuran’ı Kerim okuyup, dua edecek. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yapacağı vakfe duasının ardından, Müzdelife’ye hareket edecekleri vakte kadar da hacılar ibadet ve dualarına devam edecek.

 

Işıklı yol göstericiler olacak

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu Koordinasyon ve İskan Ekibi, hacı adaylarının son görevlerini yapmak üzere Arafat’a çıkışlarını sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamaları için tüm önlemleri aldı. Hac Organizasyonu Koordinasyon ve İskan Ekibi, hacı adaylarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde Arafat’a intikallerini sağlayacak.  Hacı adaylarını taşıyan otobüsler için, ışıklı yol göstericiler, olacak. Görevliler, Arafat’a intikal boyunca nöbet usulü vardiyalı şekilde görev yapacaklar.

 

Sağlık personeli Arafat’ta da hizmet verecek

 

Sağlık personelinin tamamı, Arafat’ta da hizmet edecek. Ambulanslar, hastalananlar için hazır bekleyecek. Yatan hastalar için Arafat’a ulaşım doktor kontrolünde sağlanırken, durumu riskli olan hastalar için ise ambulansla ulaşım sağlanacak.

 

Sağlık çadırında, acil müdahale, muayene, gözlem hizmeti ile yatarak tedavi gören hastalar için yataklı bir bölüm olacak. Yataklı bölümün yanında ise eczane bulunacak. Hacı adayları, ihtiyaç duyulduğu takdirde ilaçlarını bu eczaneden temin edecekler. Vakfe sonrası ambulanslar ve sağlık ekipleri, Müzdelife ve Mina’daki nakiller bitene kadar, sağlık hizmeti vermeye devam edecek.