Boşnakça Kur'an (Hediyem Kur'an Olsun)

11 Mayıs 2017 Perşembe

Türkiye Diyanet vakfı, “Dünya’da Kur'an-ı Kerim'in Bulunmadığı Yer Kalmasın" diyor, dört bir yana Kur’an gönderiyor. Son olarak balkanlara el uzatıldı. İlk defa basımı yapılan boşnakça meallerin dağıtımı, başkent Saraybosna'daki tarihi Hünkar Camii'nde gerçekleştirildi.

50 Bin Boşnakça Mealin Dağıtımına Bosna-Hersek’te Başlandı

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan ve 2 yıldır sürdürülen Hediyem Kur'an Olsun kampanyası her geçen gün büyüyor, genişliyor. 2015’ten bu yana 700 bin 152 kur'an-ı kerim hediye edildi. 

Yurt içi ve dışında 268 bin 203 kur’an mealinin de dağıtımı yapıldı. Hediyem Kur’an olsun kampanyasının dalları balkanlara da uzandı. Balkan riyasertinde "balkanlar coğrafyasında yaşayan ve boşnakça konuşan insanlarımız için 50 bin adet basım çalışması yapıldı. Bunlar bölge ihtiyaçlarına göre dağıtılacak."

Boşnakça mealli Kur’an-ı Kerimlerin dağıtımına Bosna-Hersek’ten başlandı. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımıcısı Abdurrahman Çetin’in de katıldığı dağıtım, Tarihi Hünkar camii’nde yapıldı. Boşnakça mealli Kur’anlar, Bosna Hersek'in yanı sıra Hırvatistan, Sırbistan, Arnavutluk, Slovenya, Kosova, Makedonya ve Karadağ'daki müslümanlara da hediye edilecek.