Dini Yayınların Yabancı Dil Atağı Sürüyor

17 Mart 2015 Salı

 

 
Diyanet İşleri Başkanlığı yabancı dilde yayınlarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Bu kapsamda dünyaca ünlü İslam alimi Muhammed Hamidullah’ın kaleminden çıkan Kur’an-ı Kerim meali Fransızca basılıyor. Ayrıca, “Hadislerle İslam” eseri de Arnavutçaya çevrildi.
 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı yoğun talep üzerine çalışmalarını hızlandırdı, yabancı dildeki eserlerine yenilerini ekledi. Büyük İslam alimlerinden Muhammed Hamidullah’ınKur’anı Kerim mealinin telif hakkı Diyanet tarafından alındı.

Diyanet bu eseri, Fransızca olarak ve Muhammed Hamidullah’ın son düzeltmelerini yaptığı en orijinal haliyle basacak. Fransızca meal Diyanet tarafından çok yakında Fransa’daki Müslümanların hizmetine sunulacak.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 6 yıllık titiz bir çalışmanın sonucu önceki yıl yayınlanan Hadislerle İslam’ın Arnavutça nüshası da yayına hazır. Eseri daha fazla okuyucuya ulaştırmak için, 9 farklı dilde daha çevirilere başlandı. Ayrıca Diyanet Yayınları arasında bulunan Bektaşi klasikleri de Arnavutça’ya çevrildi. Eserlerin baskısına önümüzdeki günlerde başlanacak.