Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş; ''Bir ve beraber olduğumuz sürece devletimiz ilelebet payidar olacaktır''

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş; ''Bir ve beraber olduğumuz sürece devletimiz ilelebet payidar olacaktır''

'İl Buluşmaları' kapsamında geldiği Mardin’de İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Çevik Kuvvet şubelerini ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bir ve beraber olduğumuz sürece devletimiz ilelebet payidar olacaktır” dedi.

‘İl Buluşmaları’ kapsamında Mardin'e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet şubelerini ziyaret etti. İl Emniyet Müdürü Hasan Onar tarafından karşılanan Başkan Erbaş, akşam namazını emniyet mensuplarıyla birlikte kıldı.

Başkan Erbaş, namazın ardından Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti. Başkan Erbaş, daha sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde polis ve jandarma mensuplarıyla birlikte yemek yedi.

Başkan Erbaş, yemeğin ardından yaptığı duada, “Vatanımızı, milletimizi, ezanımızı, bayrağımızı ve devletimizi ilelebet payidar eyle. Bu en önemli değerlerimizi ortadan kaldırmak ve bölücülük yaparak bizi birbirimizi düşürmek isteyen hainlere fırsat verme, görev yapan bütün güvenlik görevlilerimize yardım eyle, her türlü kötülüklerden, hainlerin ihanetinden ve düşmanların tuzaklarından muhafaza eyle, terör örgütlerinin her türlü hile ve desiselerinden muhafaza eyle Allah'ım” niyazında bulundu.

Çok güzel bir ortamda bulunduklarını belirten Başkan Erbaş, şehitliğin önemine dikkati çekerek şehitliğin bir insana Peygamberlikten sonra nasip olacak en büyük lütuf olduğunu ifade etti.

“Memleketimizin her karış toprağının bizim için çok önemli olduğunu bilenlerdeniz”

Askerlerin gönderilirken dualarla gönderildiğini, döndüklerinde yine dualarla karşılandığını söyleyen Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Peygamber Efendimiz buyuruyor ki, ‘Vatan sevgisi imandandır. İnancımızda, memleketimizin her karış toprağının bizim için çok önemli olduğunu bilenlerdeniz. O yüzden askere giderken annelerimiz, yakınlarımız kına yakarak gönderirler. Ecdadımız bu şekilde bize vatan bırakmış. Her karış toprağında şehit kanı var."

“Vatan, millet aşkıyla nerede görev yapıyorsak, askerimiz sınırda, polisimiz şehirde, bizler en ücra köşelerde görev yapan din görevlileri olarak aynı amaca hizmet ediyor, aynı hedefe doğru hareket ediyoruz.”

“Cenab-ı Hak birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin”

Başkan Erbaş, sınırda, sınır ötesinde görev yapan güvenlik güçleri için sık sık dua ettiklerini ifade ederek, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece inşallah milletimiz, vatanımız, devletimiz, bayrağımız ilelebet payidar olacaktır. Cenab-ı Hak birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” dedi.

Başkan Erbaş, “Sabah namazlarında ülkemizin 90 bin camisinde sizler için Fetih Suresi'ni okuduk, dualar yaptık. Rabbim kabul buyursun inşallah. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyarette Başkan Erbaş’a, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, İl Müftüsü İsmail Çiçek eşlik etti.