Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Alâiyye Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu Ziyaret Etti

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Alâiyye Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bitlis’te Mutki İlçe Müftülüğü’ne bağlı Alâiyye Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu ziyaret etti.

Burada öğrencilerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sizler, bizler, hepimiz Ashab-ı Suffenin varisleriyiz. Onların yollarından gidenler olarak ilim, irfan, bilgi, hikmet yolunda gayret eden kimseleriz. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Başkan Erbaş ilmin önemine vurgu yaparak, “İlim, bilgi olmadan hiçbir şey olmaz. Din hizmeti olmaz, din yaşanmaz. O yüzden sevgili Peygamberimiz ilme çok önem verdi. Rabbimiz Kuranı Kerim'de ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ buyurdu. Peygamber Efendimiz alimleri işaret ederek ‘Alimler peygamberlerin varisleridir’ buyurdu” diye konuştu.

İlim yolcuları için hem Kur’an-ı Kerim’de hem sünnette çok büyük müjdeler olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, “Burada tahsilinizi bitirip diplomalarınızı aldıktan sonra camilerimizin mihrapları, kürsüleri, minberleri sizleri bekliyor. İyi ilim sahibi olmuş hocalara ihtiyacımız var. Onun için derslerinize iyi çalışın, bol kitap okuyun. Hocalarınız burada sizlere rehberlik ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her türlü desteği veriyoruz sizlere, maddi, manevi hep yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve bölgedeki kanaat önderlerinden Fethullah Ayte de eşlik etti.