Diyanet Radyoları ramazan ayına hazır…

9 Nisan 2021 Cuma
Diyanet Radyoları ramazan ayına hazır…

Diyanet Radyoları ramazan ayına hazır…

Diyanet Radyoları, ramazan ayına özel çok sayıda program hazırladı.

Diyanet Radyolarının hazırladığı yeni programlarla ramazanın manevi iklimi radyolara taşınıyor. 

Diyanet Radyo’da iftar sahurdan özlenen ramazan sofralarını anlatan programlara kadar ramazanın neşesinin yaşatılacağı çok sayıda program dinleyiciyle buluşuyor.

Diyanet Radyo, ramazan sofralarının neşesini ve ramazanın manevi atmosferini radyolara taşıyor. Gölge oyunundan ramazana özel hazırlanan radyo tiyatrosuna sohbet tadında geçecek canlı bağlantılardan özlenen ramazan günlerini anlatan programlara kadar ramazan ayına özel birçok programı dinleyiciyle buluşturuyor.

Ramazan ayı için hazırladığı birbirinden güzel programları dinleyiciyle buluşturan Diyanet Radyo’da,  “Yolcu” programıyla ramazan ayının özlenen sofraları, samimi bir dille dinleyiciye aktarılırken “Ramazan Günlüğü”nde orucun güzellikleri anlatılıyor. 

Diyanet Radyo’nun programları bunlarla da sınırlı kalmıyor…. 

“Ramazan Deyince” programında Allah’ın rahmeti ve mağfiretine dikkat çekilirken “Ramazanın Bereketi” radyo tiyatrosuyla da ramazan ayının tatlı telaşı mahallelinin dilinden dinleyiciye aktarılıyor. 

Ramazan ayında canlı bağlantılar ve keyifli sohbetlerle yayınlanacak “Ramazan Akşamları” da bu ramazan ayında Diyanet Radyo’da dinleyiciyle buluşacak.

“Oruç İlmihali” programıyla da oruca dair sorular yanıt bulacak. Orucun anlamı, amacı ve hikmeti Diyanet Radyo’da dinleyiciye aktarılacak. 

Diyanet Risalet ve Diyanet Kur’an Radyo ramazana özel programlarla sizlerle…

Ramazan ayının güzelliklerini radyolara taşıyacak Diyanet Kur’an ve Diyanet Risalet Radyo, mukabele programlarından ilmihale salavat-ı şeriflerden tefsir ve meal programlarına kadar ramazana özel birçok programı dinleyiciyle buluşturuyor.

Diyanet Kur’an Radyo,  meşhur hafız ve kurraların Kur’an tilavetleri, tefsir ve meallerle “Kur’an ayı Ramazan”da yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in sesini dinleyiciyle buluşturuyor.

Diyanet Risalet Radyo’da ise hadis-i şeriflerden Diyanet İşleri Başkanlığına ait kitap seslendirmelerine salavat-ı şeriflerden ilmihale kadar yeni birçok program dinleyiciyle buluşuyor.

Diyanet Risalet Radyo’da yayınlanacak “Zekat İlmihali” ile zekatın önemine dikkat çekilirken Diyanet İşleri Başkanlığı
yayınlarından “Orucu Anlamak” adlı kitabın seslendirilmesiyle de orucu tanımak ve ramazanın güzelliklerini anlamak adına oruçla ruhu beslemenin önemine dikkat çekilecek.

Ali Osman Alaca ve ekibi tarafından hazırlanan programda ise salavat-ı şerifler Diyanet Risalet Radyo’da dinleyiciyle buluşacak. “Hadislerle O’nu Anlamak” programında da hadis-i şerifler dinleyiciye aktarılacak.

Diyanet Radyoları, bu ramazan çocukları da unutmadı…

Hacivat Karagöz gölge oyununun radyolara yansıyan tarzıyla eğlenirken öğrenen çocuklar, “Yusufça Ramazan” programında da bir çocuğun gözünden ramazan ayının güzelliklerini dinleyecekler.

Diyanet TV ile ortak yayın: İftar ve Sahur programları…

Diyanet TV’de ekranlara gelecek “İftarı Beklerken” ve “Bereket Vakti” programları eş zamanlı olarak Diyanet Radyo’da da dinleyiciyle buluşacak.

İftarın coşkusunu “İftarı Beklerken” ve sahurun bereketini “Bereket Vakti” programlarıyla radyolara taşıyacak Diyanet Radyo, birbirinden değerli konuklarla ramazanın manevi iklimini radyolarda yaşatacak.

Ramazana özel birçok program, “Diyanet Radyo” “Diyanet Risalet Radyo” ve “Diyanet Kur’an Radyo”da…