Diyanet Radyoları Yayın içeriğini zenginleştirdi…

1 Nisan 2020 Çarşamba
Diyanet Radyoları Yayın içeriğini zenginleştirdi…

Diyanet Radyoları Yayın içeriğini zenginleştirdi…

 
Diyanet Radyoları, küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs nedeniyle evde vakit geçiren vatandaşların zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri için program içeriğini zenginleştirdi. Yurt genelinde ve KKTC'de yayın hayatına devam eden Diyanet Radyoları Koronavirüse karşı alınacak tedbirleri yayınlarında dinleyicilere aktarıyor. 
 
Diyanet Radyo’dan ‘Radyo Hastanesi’
 
Diyanet Radyo yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile özel bir program hazırladı. Her gün saat 13.00'te dinleyiciyle buluşan 'Radyo Hastanesi' adlı programda, Doktor Halil Sur, sağlıklı yaşam için öneriler ve koronavirüse karşı alınacak önlemleri dinleyiciye anlatıyor. Sağlıklı yaşam için pratik bilgilerin anlatıldığı programda, 'Koronavirüs'e karşı nasıl önlemler almalıyız? ''Bağışıklık sistemimizi nasıl güçlü tutarız?' ‘Hangi hastalıkla, nasıl mücadele ederiz?' gibi merak edilen birçok soruya cevap veriliyor.
 
'Hayırlı Sabahlar' ve 'Hayırlı Akşamlar' da gündeme ilişkin konular ele alınıyor…
 
Diyanet Radyosu’nda yayınlanan 'Hayırlı Sabahlar' ve 'Hayırlı Akşamlar' adlı programlarda koronavirüs salgınından dolayı alınacak tedbirlerin dini boyutları uzman konuklarla birlikte ele alınıyor. Programlarda, koronavirüse karşı alınacak önlemlere uymanın dini boyutuna ve dini yükümlülüklerine değiniliyor. Küresel salgın koronavirüs nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara vermesinin gerekçelerinin yanı sıra Müslümanların tevekkül ederek nasıl davranması gerektiği, dua ve tedbirin önemi gibi konulara da değiniliyor.
 
Diyanet Radyosu’nda dinleyiciyle buluşan 'Farkında mısın?' adlı programda, gündeme dair konulara ilişkin çözüm önerileri sunuluyor. Salgın günlerinde duanın önemine değinen programda, Müslümanların nasıl tedbirler alması gerektiği ve tefekkür bilincinin oluşması konusunda önerilerde bulunuluyor.