Diyanet TV’den Mevlid-i Nebi’ye özel programlar…

8 Kasım 2019 Cuma
Diyanet TV’den Mevlid-i Nebi’ye özel programlar…

Diyanet TV’den Mevlid-i Nebi’ye özel programlar…

Diyanet TV, içinde bulunduğumuz ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ münasebetiyle özel programlar hazırladı.

Hz. Peygamber’in veladetinin 1448. yıl dönümü vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, bu haftayı ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ olarak ilan etti.

‘Peygamberimiz ve Aile’ temasıyla bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle idrak edilecek haftaya özel programlar hazırlayan Diyanet TV, Hz. Peygamberin örnekliğini de ekranlara taşımış olacak.

Hafta boyunca Hz. Peygamberin hayatına dair örneklerin yer alacağı yayınlar hazırlayan Diyanet TV, haftanın açılış programını da canlı olarak ekranlara getirecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla saat 17.00’de İstanbul’da düzenlenecek programda, Kur’an tilaveti, Mevlitten bölümlerin okunması ve haftanın teması olan ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu sinevizyon gösterilecek.  

İstanbul’da Eyüp Sultan Camiinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği ‘Mevlit Kandili Özel’ programı da 19.45’te Diyanet TV’den canlı olarak verilmeye başlanacak.

Öte yandan Diyanet TV, hafta boyunca yayınlarında Hz. Peygamber’in hayatı ve ‘Peygamberimiz ve Aile’ temasına ilişkin özel bölümlere yer verecek.