Diyanet TV ramazan ayına hazır…

29 Mart 2021 Pazartesi
Diyanet TV ramazan ayına hazır…

Diyanet TV ramazan ayına hazır…

Diyanet TV, yaklaşan ramazan ayına özel hazırlıklarını tamamladı. 

Ramazanın manevi iklimini evlere taşıyacak Diyanet TV, iftar-sahur programlarının yanı sıra birbirinden özel programları da ramazan ayında ekranlara taşıyacak.

Rahmet ayı ramazanı Kur’an’la, ilimle, tefekkürle geçirmek için ipuçları veren Diyanet TV, hazırladığı ramazana özel programlarla evlere konuk olacak.

Rahmet ve mağfiret ayı ramazanda sahurun bereketi, “Bereket Vakti” programıyla yaşanırken "İftarı Beklerken” programıyla iftarın coşkusu Diyanet TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

“Bereket Vakti” programında, Kur’an tilaveti, meal okumaları ve ramazana dair sohbetler edilecek. İftarın manevi iklimini, neşesini, coşkusunu ve bereketini evlerimize taşıyacak olan “İftarı Beklerken” de ise kıymetli konuklarla ramazana dair sohbetler yapılacak.

Ramazan ayından on gün önce başlayacak ve ramazan boyunca devam edecek “Kalbin Kararı” programında, ramazan ayının manevi iklimine vurgu yapılarak bu ayı ibadet ve tefekkürle geçirmenin önemine dikkat çekilecek. Alanında uzman isimlerin konuk olacağı “Kalbin Kararı”nda “İtikâf nedir?” “Peygamberimizin itikâf kıssaları nelerdi?” “İtikâf ile ne amaçlanmaktadır?” “Dünyada bulunma gayemiz nedir?” gibi sorulara cevap verilecek.

“Fatih Savaş ile Ramazan Sofrası” programında ise özlenen ramazan sofraları ve sohbetleri gerçekleştirilecek.

Ramazanda çocuklara özel yepyeni programlar…

“Kur’an Öğreniyorum” programında çocuklara Kur’an-ı Kerim öğretilirken “Mutlugiller”de kukla ailesi olan Mutlugiller’in keyifli sohbetleri evlerinize konuk olacak.

Her gösteride farklı konuların işlendiği, zaman zaman eğlendiren, zaman zaman düşündüren karagöz ve hacivat oyunları da bu ramazan “Eymen ile Karagöz” programıyla çocuklarla buluşurken “İftara Hazırlık” programında çocuklar eğlenirken iftar yemekleri hazırlamayı öğrenecekler. 

Sahur ve iftar programlarından dini konulara karagöz ve hacivat oyunlarından çocuklara özel ramazan programlarına kadar birçok yeni program bu ramazanda Diyanet TV'de...