Diyanet TV, salgınla mücadeleye animasyonla dikkat çekti…

9 Ekim 2020 Cuma

Diyanet TV, salgınla mücadeleye animasyonla dikkat çekti…

Diyanet TV, salgınla mücadele kapsamında özel hazırlanan animasyonu ekranlara getirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı, salgın sürecinin başından bu güne korona virüsüne karşı mücadelede aldığı tedbirlerle örnek bir mücadele verdi.

Diyanet TV'nin bu süreçte yayınladığı programlarda; tedbirlere uymamanın; kul hakkıyla doğrudan ilişkisi olduğu ifade edildi ve salgın sürecinde bir Müslüman'a düşen sorumluluklar sıkça anlatıldı.

Bilgilendirici programlar ve Vefa Sosyal Destek Grubu'na bağlı yürütülen çalışmalarla salgınla mücadeledeki örnek çalışmalarıyla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet TV aracılığıyla "temizlik - maske - mesafe" nin anlatıldığı yeni bir animasyon spotunu daha ekranlara getirdi.

Spotta, korona virüsüne karşı alınan tedbirlere uymanın önemi ve salgın sürecinde Müslümanlara düşen sorumluluklar, uyulması gereken benzeri kurallar animasyonla izleyiciye aktarıldı. 

Korona virüsüne karşı uyulacak tedbirlere değinilen spotta, "Umursamaz davranmak, Allah katında vebal; toplum içinde de kul hakkıdır." sözleriyle bir Müslüman'a düşen sorumluluklara da dikkat çekildi.