Diyanet TV'den ‘Uzaktan Eğitim’ ve bilgilendirici yayınlar...

3 Nisan 2020 Cuma
Diyanet TV'den ‘Uzaktan Eğitim’ ve bilgilendirici yayınlar...

Diyanet TV'den ‘Uzaktan Eğitim’ ve bilgilendirici yayınlar...

Korona virüsü salgını nedeniyle, zamanını evde geçirenler için Diyanet TV, uzaktan eğitimler ve korona virüsüne karşı alınacak önlemleri anlatan bilgilendirici yayınları izleyiciyle buluşturuyor.
 
'Kur'an Öğreniyorum' programıyla uzaktan eğitim modeliyle Kur’an eğitimi verilirken, ‘Ailemizin Hekimi’ adlı programla da korona virüsüne karşı alınması gereken önlemler uzmanları tarafından halka aktarılıyor.
 
Uzaktan eğitimle Kur'an-ı Kerim dersleri Diyanet TV'de...
 
'Kur'an Öğreniyorum' programıyla Kur'an-ı Kerim harfleri, harekeler, Kur’an okuma ve tecvit izleyiciye öğretiliyor. Programda öğretmen eşliğinde Kur'an tilaveti yapılıyor.
 
Osman Eğin'in sunumuyla ekranlara gelen program, hafta içi her gün Diyanet TV'de...
 
Korona virüsüne karşı alınacak önlemler 'Ailemizin Hekimi'nde...
 
Yaşanan küresel salgının ülkemizde de görülmesiyle Diyanet TV'de yayınlanan 'Ailemizin Hekimi' programı da yayın içeriğini korona virüsüne karşı alınması gereken önlemlere ayırdı. Programda, virüse karşı toplum ve birey olarak verilen mücadelede yapılması gerekenler anlatılırken öte yandan da bağışıklık sistemini güçlendirmek ve virüsten korunma yolları da anlatılıyor. 'Korona virüsünün belirtileri nedir?' 'Korona virüsü nasıl bulaşır?' 'Virüsten etkilenmemek için neler yapılmalıdır?' gibi merak edilen soruların cevapları da programda izleyiciye aktarılıyor.
 
Diyanet TV’de hafta içi her sabah ekranlara gelen ‘Yeni Güne Merhaba’ ve ‘Ailemizin Hekimi’ adlı programlar yayın içeriğini değiştirerek salgına
karşı önlemler hususunda aydınlatıcı bilgileri izleyiciyle paylaşmaya devam edecek.