FETÖ'cü Hainler Yargı Önünde

7 Ağustos 2018 Salı

Türkiye’yi işgale kalkan küresel güçlerin piyonu terör örgütü FETÖ’ye yönelik 15 Temmuz davaları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da yakın takibinde. Diyanet İşleri Başkanlığı hem teşkilattan yetkilileriyle hem de o gece vücudunu vatan uğruna siper eden diyanet gazileriyle duruşmaları izliyor. Darbe girişimi sırasında kara havacılık komutanlığındaki eylemlerle ilgili olarak, Ankara Sincan’da görülen davanın dünkü duruşmasına Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt ile gazilerimiz katıldı.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt: “Milletçe çok büyük bir kalkışmaya hep beraber karşılık verip direnmiş olduk. Şehitlerimiz gazilerimiz oldu. Onların hem şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak, hem de gazilerimizin yanında bulunmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı olarak davaları duruşmaları takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Hainler 15 Temmuz’da millete kara bir gece yaşattı, şimdi yargı önünde hesap veriyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı da hem gazileriyle hem de kurum temsilcileriyle duruşmaları izliyor, davaları yakından takip ediyor.

Fatih Kurt “Muhterem Diyanet İşleri Başkanı’mız Ali Erbaş’ın talimatıyla her gün bir genel müdürümüz Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız, başkanlığımız burada hem davaları takip ediyorlar hem gazilerimizin yanında olduklarını bir anlamda kurum olarak Diyanet İşleri Başkanlığı 130 bin kişilik büyük bir kurum olarak burada olduğumuzu göstermiş oluyoruz” dedi.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, Diyanet gazileriyle birlikte; Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davanın duruşmasını izlemek için Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeydi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki eylemlere ilişkin görülen davanın duruşmasında, 15 Temmuz’da gökyüzünden ölüm kusan helikopter pilotlarının da aralarında bulunduğu 151 sanık savunmalarına devam etti.

Fatih Kurt “15 Temmuz gecesi meydanlara çıkarak vücudunu siper ederek bu hain kalkışmaya dur demekle kalmayıp, bu davaları duruşmaları da fedakârlıkla takip eden şehit yakınlarımıza gazilerimize de bu vesileyle kurum olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

15 Temmuz Şehitleri’nin aileleri, gaziler ve yakınları ile tüm vatanseverler, tıpkı darbe girişimi ve FETÖ davalarında olduğu gibi bu davada da adalete güveniyor.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt “Geleceğimiz için gelecekte bu tür kalkışmaya teşebbüs etmeyi zihinlerinden geçiren insanların ders ve ibret alması için en iyi ve doğru kararın çıkacağına inanıyoruz. Türk yargısına Türk hakimlerine milletçe güveniyoruz” dedi.

Türkiye’nin işgaline dur diyen kahramanlar arasında Diyanet personeli 3 şehit, gazilerimiz var.

Fatih Kurt ayrıca “Kurum çalışanlarımızdan 3 şehidimiz ve 24 tane de gazimiz var. O gazilerimizden birkaç tanesi de burada bütün bu gazilerimiz başkanlığımızın mensubu olan gazilerimiz de bu duruşmaları takip ediyorlar ve bizim daimi temsilcimiz olarak bir anlamda burada varlık gösteriyorlar” diye belirtti.

O gaziler de FETÖ’cü hainlerin en ağır cezayı almalarını bekliyor.