DİYANET TV KADİR GECESİNDE AYASOFYA’DA

KADİR GECESİ’NDE AYASOFYA’DAN KUR’AN VE TEKBİR SESLERİ YÜKSELECEK

Diyanet Tv ekranlarında seyircisi ile buluşan sahur programı Bereket Vakti, “Bin aydan daha hayırlı” Kadir Gecesinde de Ayasofya’da olacak. Ulu Mabed’in içinden Kur’an’ı-Kerim ve tekbir sesleri yükselecek.

Ramazan coşkusunu Diyanet Tv ekranlarından yaşatan ve başladığı ilk günden itibaren ilgiyle izlenen  “Bereket Vakti Ayasofya, Kadir Gecesinde de zengin bir program sunacak. Gecenin feyiz ve bereketinin konuşulacağı “Bereket Vakti Ayasofya”nın konuğu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez olacak. Görmez, İslam dünyasının içinden geçtiği bu süreçte, geceye ilişkin çok değerli bilgiler paylaşacak.

Eşsiz rahmet ve mağfireti bünyesinde barındıran, duaların, tövbe ve yakarışların karşılıksız kalmadığı, Ramazanın manevi atmosferinin zirveye ulaşacağı bu kutlu Gece’de, Ayasofya’daki manevi ziyafet Diyanet Tv ekranlarından evlerinize ulaşacak.

Gecede ülkemizin en seçkin Kur’an okuyucuları ve Uluslararası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında derece alan hafızlar, Kerim Kitabımız Kur’an’ı okuyacak, tekbir ve salatü selamlar Ayasofya’nın kubbelerinde yankılanacak.

Fatih Koca ve ekibinin, tekbir ve salat-ı selam’lar ile gecenin neşvesini artıracağı Program, Fatih Koca’nın Ayasofya’dan okuyacağı ezan ile son bulacak. 

İzleyicilere unutulmaz bir Kadir Gececi heyecanı yaşatacak olan “Bereket Vakti Ayasofya Kadir Gecesi Özel” yayını, Ali Bektaş’ın sunumuyla 2 Temmuz saat 00.30’da başlayacak.