Mesut Uçakan 'Kahve Bahane'ye konuk oldu…

23 Kasım 2021 Salı
Mesut Uçakan 'Kahve Bahane'ye konuk oldu…

Mesut Uçakan "Kahve Bahane"ye konuk oldu… 

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Kahve Bahane" programına "Süveyda" "Anka Kuşu" "Anne ya da Leyla" "Ölümsüz Karanfiller" filmleriyle de bilinen Yönetmen Mesut Uçakan konuk oldu. Aynı zamanda şiirleri ve senaryolarıyla da gündeme gelen Mesut Uçakan, hayatına dair anektodlar paylaştı.

Uçakan, gelişen şiir dünyasının kendisini sanata yönlendirdiğini söyledi. "İmam Hatip okullarının sadece imam değil ülkeyi kurtaracak sağduyu içerisinde her türlü teknik elemanı yetiştirdiğini zaman içerisinde herkes gördü." ifadelerine yer verdi. 

Üniversite yıllarında şiirle meşgul olduğunu söyleyen Uçakan, Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç'un şiir dünyasından etkilendiğini ifade etti. 

Uçakan, Necip Fazıl Kısakürek'in düşünce dünyasını etkilediğini şu ifadelerle anlattı:

"Üstadın bende en çok çarpan tarafı; kendi içindeki hakikat arayışını o kadar muhteşem dışa vuruyor ki kendinizi sorgulamaya başlıyorsunuz. Hakikatin peşine düşüyorsunuz. Hakikatin peşine düşmek demek: 'Zaman içerisinde Yunus Emre, Mevlana, Şeyh Edebali, Taptuk Emre olmak' demektir. Senin medeniyetinin özü, sende şekillenmeye başlıyor."

"Kahve Bahane" her Pazar saat 13.00'te Diyanet TV'de...