Ramazanda İçimizi Isıtan Haberler…

16 Mayıs 2019 Perşembe
Ramazanda İçimizi Isıtan Haberler…

Ramazanda içimizi ısıtan haberler…

Mübarek ramazan ayıyla birlikte paylaşmanın ve iyiliğin önemine dikkat çeken örnekler Kahramanmaraş ve Düzce’de yaşandı. Kahramanmaraş’ta engelli öğrenciler için iftarda kardeşlik sofrası kurulurken, Düzce’de gençler gönül sofralarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştılar.

Kahramanmaraş İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörleri Dursun Dönmez ve Fatma Koca'nın Ertuğrulgazi Görme Engelliler Ortaokulu bahçesinde organize ettiği “Kardeşlik Sofrası” programında, engelli öğrenciler Kur'an-ı Kerim okudu, ilahiler seslendirdi. Daha sonra ailelerin getirdiği yemeklerle iftar sofrası kuruldu. Engelli bir öğrencinin okuduğu ezanın ardından oruç açıldı.

Çocukların sesiyle mutlu ve huzurlu bir iftar yapmanın sevincini yaşadıklarını belirten Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, "Burada yavrularımızın aileleriyle burada da bir araya gelelim istedik. Görme engelli kardeşlerimize Kur'an okuma kursunda Braille alfabesiyle destek oluyoruz. Onların etkinliklerine zevkle ve heyecanla katılıyoruz." diye konuştu.

Gençlerden örnek davranış…

Düzce'de ramazan ayında her akşam bir ihtiyaç sahibinin evinde iftar sofrası kuran gençler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma örneği sergiliyor. Ramazan ayında yardım kolileri dağıtan gençler, her akşam bir ihtiyaç sahibi ailenin evinde orucunu açıyor. 

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi'nde ramazan kolisi dağıtan gönüllü 190 genç, "Gönül Sofrası Kuruyoruz" sloganıyla ailelere misafir olup iftar sofraları kuruyor.  Hazırladıkları yemeklerle ailelerin sofrasına konuk olan gençler, ailelerle sohbet edip paylaşma ayı olan ramazanda sosyal dayanışma ve yardımlaşma örneği sergiliyor.