'Siyer'i Biliyor musun?'a izleyiciden yoğun ilgi…

10 Şubat 2021 Çarşamba
'Siyer'i Biliyor musun?'a izleyiciden yoğun ilgi…

"Siyer'i Biliyor musun?"a izleyiciden yoğun ilgi…

Diyanet TV, Hz. Peygamber’in hayatına ilişkin sorularla hazırlanan ve O’nun örnekliğini hatırlatacak yarışma programı “Siyer’i Biliyor musun?” izleyiciden tam not aldı. 

On iki bölümü geride bırakan ve izleyicilerden büyük beğeni toplayan programda; Hz. Peygamber'in hayatı, hadis-i şerifler, Kur'an-ı Kerim’in vahyedilmesine ilişkin sorular yarışmacılara soruluyor.

Her Cumartesi ve Pazar günü 21.45'te ekranlara gelen programda, Hz. Peygamber’i hayatımıza daha iyi yansıtabilmek ve asr-ı saadet dönemini daha iyi anlayabilmek adına siyer soruları cevaplanıyor.

Siyer sorularını bilerek yarışmacıların puan topladığı yarışma programında, iki yarışmacı karşılıklı yarışıyor. 10 puanlık sorulardan başlayarak 300 puanlık soruya kadar uzanan yarışmada daha yüksek puan alan yarışmacı Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından hediye çeki kazanıyor. Puanı daha düşük olan yarışmacı ise yine Türkiye Diyanet Vakfı teselli ödülü kazanıyor.

"Siyer'i Biliyor musun?" programında yarışmak isteyen adaylar, "diyanet.tv" web adresinden "‘Siyer'i Biliyor musun?’ Başvuru Formu” görselini tıklayarak ekranda çıkan formu doldurup yarışmaya başvurabiliyorlar.

“Siyer’i Biliyor musun?” Selman Tuna’nın sunumuyla her Cumartesi ve Pazar saat 21.45’te Diyanet TV’de…