TDV 105 Ülkeye Yayın Desteği Veriyor

28 Ekim 2015 Çarşamba

Türkiye Diyanet Vakfı 105 ülkeye yayın desteği sağlıyor. Hadislerle İslam, İslam Ansiklopedisi gibi kıymetli eserleri dünyanın farklı köşelerindeki müslümanlarla buluşturan vakıf, tercüme Kur’an-ı Kerim mealleriyle de İslam’ın tanıtılmasını sağlıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı, yalnızca insani yardım ve hayri hizmetler değil, eğitim ve kültür alanında da ciddi çalışmalar yapan bir vakıf… Yayıncılık anlamında kalıcı eserlere imza atan Türkiye Diyanet Vakfı, düzenlediği fuarlarla da halkın kitapla buluşmasını sağlıyor. 105 ülkeye ihtiyaç duyulduğunda yayın desteğinde bulunan vakıf 2015 yılı içinde dağıtım atağına geçti…

Son 9 Ayda Dünyanın Her Köşesinde Yaklaşık 195 Bin Eser Dağıtıldı

Son dokuz ayda 194 bin 790 adet eser farklı ülkelere 39 ülkeye dağıtılmıştır. Japonyadan Senagale Kırımdan Kamboçya'ya Almanya'dan Uganda'ya kadar farklı coğrafyalara gerek Hadislerle İslam gerek İslam Ansiklopedisi gerek farklı dillerdeki tercümeler farklı kitaplar gönderilmiştir. 

Türkiye Diyanet Vakfı’nın yayınları islami eserlerin bulunmasında zorluk çekilen uzakdoğu ve Afrika’da müslümanlara adeta can suyu oluyor. Bu eserler aynı zamanda müslüman olmayan toplulukların İslam’a ilgi duymasını da sağlıyor.