1 Ayda İşaret Diliyle Kur’an Öğrendi

26 Kasım 2018 Pazartesi

1 ay gibi kısa sürede işaret diliyle Kur’an öğrendi, ardından hızla kendisini geliştirirerek bölge çapında dereceler elde etti. Kütahya’da, müftülüğün açtığı kursa katılan Abdullah kardeşimiz, şimdi kendisi gibi olan engelli arkadaşlarını da camiye davet ediyor. 

Abdullah Demir işitme engellilere Kur’an öğretmek için onları Şehitler Camii’ne bekliyor

Kütahya'da işaret diliyle 1 ayda Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen işitme engelli Abdullah Demir, azmi ve gayretiyle büyük takdir topluyor. Abdullah Demir, Kütahya Şehitler Camii'nde işitme engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim kursu’na katıldı.  Azmetti, başardı. Üstelik, 15 gün gibi kısa bir zamanda hedefine ulaştı;

"Pazartesi çarşamba ve cuma akşamları akşam yatsı namazları arasında işitme engelli kardeşlerimize dini bilgiler ve Kuran-ı Kerim eğitimi vermeye devam etmekteyiz. Öğrencilerimizden Abdullah Demir de Kuran-ı Kerim eğitimi almaya başladı ve 1 ay gibi kısa sürede Kur’ana geçti."

Abdullah, Kur’an okumaya geçince daha da şevkle sarıldı eğitime. Cami İmam Hatibi Ahmet Aydın’ın da özel desteğiyle daha da ilerletti okumasını 10 sure ezberledi; "Çok hırslı gayretli olduğunu anladım hakikaten de umduğum gibi çıktı. Durmadan istekli hevesli hali derslerinin sonuna kadar devam etti."

Abdullah bu çalışmalarının, liyakat semeresini de aldı. Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Bizim eller Kur’an’ okuyor yarışmasında bölge birincisi, Kayseri’deki bölge şampiyonasında da Türkiye 2.'si olmayı başardı; "Diyanet işleri Başkanlığımız ve bizim eller Kuran-ı Kerim okuyor  derneğinin iş birliğyle düzenlenen bölge yarıimasında  birincilik ödülünü aldı. Sonra 13 Ekimde Kayseride yapılan Türkiye finalinde ikinci olarak bizi gururlandırdı, onurlandırdı."

Abdullah Demir, şimdi kendisi gibi olan engelli dostlarına yardımcı olmak için sıvadı kolları. "Tüm işitme engelli kardeşlerimizi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri camimizdeki eğitimlere bekliyorum” diyor. Ve onlara destek olmak istiyor. Kütahya Şehitler Camii'nde cuma hutbeleri de işaret diline çevriliyor.