'Bir Yazar Bir Kitap'ta 'Gül Cenneti Peygamberimizin Hayatı' kitabı ele alındı...

10 Kasım 2020 Salı
'Bir Yazar Bir Kitap'ta 'Gül Cenneti Peygamberimizin Hayatı' kitabı ele alındı...

"Bir Yazar Bir Kitap"ta "Gül Cenneti Peygamberimizin Hayatı" kitabı ele alındı...

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Bir Yazar Bir Kitap"ta bu hafta Seca Öztürk'ün "Gül Cenneti Peygamberimizin Hayatı" kitabı ele alındı. 

“Her kitap hayatın kılcal damarlarına yapılan bir yolculuktur. Bu yolculuğu başlatan ve devam ettiren Rabbime sonsuz Hamd-u Senalar olsun. " diyen Öztürk, Hz. Peygamber’i anlatmanın önemine şu sözlerle değindi:

"Hz. Mevlana Sevgili Peygamberimizi anlatmak için gökler kadar ağız ister. İlave eder. Der ki Ya Rasullallah seni anlatmak kimin haddine ve çok güzel bir söz söyler Hz. Mevlana, denizi bir testiye döksen ne kadar su alır der. Cevabını da kendisi verir. Nasibi kadarını. Biz de menzilimize ne kadar varamasak da ama nasibimizde ne kadar varsa diyerek çıktık yola. Rabbim inşallah niyetimizden dolayı cürretimizi affeyler umuduyla bu kitapları kaleme aldık."

Hz. Peygamber’in örnekliğinde yaşamanın önemine dikkat çeken Öztürk, kitabın içeriği ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Eğer Allah Resûlü'nün hayatındaki çocuğa verilen değeri, kıymeti ya da gence verilen değeri anlarsa onların Peygamber Efendimiz'e bakış açısı çok daha farklı olacak. Yani O'nu hayatının merkezine koyacak." 

“Bir Yazar Bir Kitap” Nuray Altay’ın sunumuyla her Pazar saat 12.30’da Diyanet TV’de…