Diyanet, Etiyopya Müslümanları için Amharca Kur’an-ı Kerim Basıyor

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Diyanet, Etiyopya Müslümanları için Amharca Kur’an-ı Kerim basıyor…

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Müslüman toplumların Kur’an-ı Kerim’i kendi dillerinde okuyabilmelerini sağlamak için farklı dillerde mealli Kur’an-ı Kerim çalışmaları yapıyor. Onlarca farklı dilde Kur’an-ı Kerim baskı çalışması yapan Diyanet, bunlara Amharca Kur-an’ı Kerim’i de ekledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Hediyem Kur’an Olsun" projesiyle dünya Müslümanlarına kendi dillerinde Kur’an-ı Kerim dağıtılmaya devam ediliyor. Son olarak Etiyopyalı Müslümanlar için basılan Amharca Kur’an-ı Kerim’de dağıtım aşamasına geldi.

Etiyopya İslam İşleri Yüksek Konseyi tarafından da desteklenen proje ile ülkede 15 bin Amharca Kur’an-ı Kerim dağıtılacak.

Proje kapsamında birçok ülke için kendi dillerinde Kur’an-ı Kerim basıldığını belirten Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Cemil Alıcı, ” Etiyopya’nın özellikle kırsal alanlarında gençler Kur’an’a ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Ramazan ayı bitmeden 6 bin Mushaf dağıtılacak. Toplamda 15 bin mealli Kur’an-ı Kerim ülke Müslümanlarıyla buluşturulacak. ”dedi.