Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan Şehit Polis Ahmet Alp Taşdemir’in Ailesine Taziye Ziyareti

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan Şehit Polis Ahmet Alp Taşdemir’in Ailesine Taziye Ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçtiğimiz hafta Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi'nde PKK'lı teröristlere ait hücre evine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan özel harekât polisi Ahmet Alp Taşdemir’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 

İzmir’in Selçuk İlçesinde, şehit polisin baba evine taziye ziyaretinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şehit polis için Kuran’ı Kerim okuyarak dua etti.

 

Taziyede şehitliğin önemine değinen Başkan Erbaş, “Kur’an-ı Kerim’de şehitler için büyük bir müjdeler var. Şehitliğin derecesi o kadar yüksek ki, peygamberlikten sonra gelen en büyük makamdır. Şehidimiz, Ahmet Alp’imiz bu makama erişmiştir. Ahmet Alp kardeşimiz, vatan, millet, ezan, bayrak, birliğimiz ve beraberliğimiz için en yüce varlığı olan canını feda etti. Allah şehitliğini mebrur ve makbul eylesin. Vatanımızı, milletimizi her türlü kazalardan, belalardan, bölücülükten, hainlerin ihanetinden, zalimlerin zulmünden, düşmanların tuzaklarından muhafaza eylesin” dedi.

 

Şehit polisin evinin önünde şehit Ahmet Alp ve bu vatan uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimiz için dua eden Başkan Erbaş, “Allahım, din için, vatan için, bayrak için, ezan için, milletimiz için çarpışarak şehit olmuş, Ahmet Alp Taşdemir kardeşimizin şehitliğini mübarek, makamını cennet eyle, kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle, Hz. Peygambere komşu eyle. Allahım, vatanımız bölmeye çalışanlara fırsat verme, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsat verme, aramızdaki birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eyle” niyazında bulundu.

 

Selçuk ilçesinde imam hatip olarak görev yapan şehit polisin babası İbrahim Taşdemir ise  Başkan Erbaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizim vazgeçemeyeceğimiz değerlerimiz var. Bu değerlerimiz, Devletimiz, Kuran’ımız, şanlı bayrağımız ve ecdadımızın azizi hatırasıdır. Bunlar hep bizimle beraber oldu. İnşallah kıyamete kadar da onlarla birlikte yaşayacağız. Kuran’ımızı, elimizdeki bayrağımızı, kulağımızdaki ve gönlümüzdeki ezanı kıyamete kadar nesilden nesile taşıyarak yaşatacağız inşallah. Allah Cumhurbaşkanımızdan, bize sahip çıkan devlet büyüklerimizden, bu topraklarda yaşayan bütün Müminlerden hatta beni yurt dışından arayan yavrumun şehadetini tebrik eden bütün müminlerden razı olsun” diye konuştu.

 

Başkan Erbaş, şehit polisin babasına, Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.