Diyanet TV’de hafta sonu ekranı...

2 Eylül 2021 Perşembe
Diyanet TV’de hafta sonu ekranı...

Diyanet TV’de hafta sonu ekranı... 

"Güvenle İzleyin" yayın anlayışıyla birbirinden güzel programları ekranlara getiren Diyanet TV'de yarışmadan çocuk programlarına sohbet programlarından tarihi belgesellere kadar birçok program hafta sonu ekranında izleyiciyle buluşuyor.

Diyanet TV'nin hafta sonu ekranından bazı programlar şöyle: 

"Siyer'i Biliyor musun"

"Siyer'i Biliyor musun?" bu hafta sonu 70. bölümüyle ekranlara gelecek.

Yayınlandığı ilk günden itibaren izleyiciden yoğun ilgi gören Diyanet TV'nin yarışma programı "Siyer'i Biliyor musun?" 70. bölümüyle ekranlara gelecek.

"Siyer'i Biliyor musun?" programında Hz. Peygamber'in hayatı, hadis-i şerifler, Kur'an-ı Kerim’in vahyedilmesine ilişkin sorular yarışmacılara soruluyor.

Programda, karşılıklı yarışan iki yarışmacı 10 puanlık sorulardan başlayarak 300 puanlık soruya kadar soruları cevaplıyor. Yarışmada daha fazla soru bilerek yüksek puan alan yarışmacı Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından hediye çeki kazanıyor. Puanı daha düşük olan yarışmacı ise yine Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından teselli ödülü kazanıyor.

"Siyer'i Biliyor musun?" programında yarışmak isteyen adaylar, "diyanet.tv" web sitesinden "‘Siyer'i Biliyor musun?’ Başvuru Formu” görselini tıklayarak ekranda çıkan formu doldurup yarışmaya başvurabiliyorlar.

“Siyer’i Biliyor musun?” Selman Tuna’nın sunumuyla her Cumartesi ve Pazar saat 21.45’te Diyanet TV’de…

"Kahve Bahane"

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Kahve Bahane" programında, birbirinden değerli konukların sohbetleriyle Pazar günleriniz renkleniyor. 

Sağlıktan bilime müzikten şiire kadar pek çok alandan ünlü simaların konuk olduğu sohbet tadında programda keyifli bir muhabbet evlerinize konuk oluyor.

"Kahve Bahane"nin bu haftaki konuğu Türk Sanat Müziği bestekarı Amir Ateş olacak.

“Kahve Bahane” her Pazar saat 13.00’te Diyanet TV’de…

"Düşüncenin Özü"

Diyanet TV’de ekranlara gelen “Düşüncenin Özü”nde uzman konuklar tarafından dinlerin toplumsal yaşamdaki rolü, Hz. Peygamber dönemindeki toplumsal yaşam, popüler kültür, din istismarı gibi konulara değiniliyor.

Mahremiyetten; güncel dini meselelere, popüler kültürün insana etkilerinden; İslam’da kadın konularına kadar, birçok meselenin yer aldığı, fikir dünyamızı daha da zenginleştirmek, insana dair her konuya değinmek ve var olan kavramları yeniden anlamlandırmak adına birbirinden değerli konuklarla hayata dair birçok konu ele alınıyor.

“Düşüncenin Özü” Elif Erdem’in sunumuyla her Pazar saat 21.00’de Diyanet TV'de...

Çocuk Programları...

Diyanet TV’de ekranlara gelen çocuklara özel programlarda “Şeker Hoca” ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve birbirinden keyifli hikayelerin çocuklara anlatıldığı Diyanet TV’de “Harfler Köyü” çizgi filmi ile çocukların eğlenirken bir yandan da Kur'an harflerini öğrenmeleri sağlanıyor.

“3-2-1”

Diyanet TV, "3-2-1" adlı yarışma programıyla çocukların öğrenirken eğlenmesini sağlıyor. Yapboz tamamlama, bilmece bulma, çember atma ve nokta doldurma gibi farklı yarışmalarla yarışan çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini Diyanet TV ekranlarında yaşıyor. 

Çocuklara, yapboz tamamlama oyunuyla tamamladıkları yapbozda ortaya çıkan İslami eserler hakkında bilgiler verilirken nokta doldurma oyunuyla eğlenirken öğrenmeleri sağlanıyor.

“Bir Çocuk Bir Dünya”

“Bir Çocuk Bir Dünya” adlı programda çocuklar eğlenirken öğreniyor. Kur’an Kursu Öğreticisi Esra Şahin’in sunduğu programda, çocukların renkli dünyalarına inilerek keyifli bir sohbet gerçekleştiriliyor.

Çocukların konuk olduğu programda, her hafta üç minik konukla temizlik, beslenme gibi konulara değiniliyor. Sorulan sorulara yanıt veren minik konuklar sohbet tadında güzel bir programı izleyiciyle buluşturuyor.

“Camide Çocuk Sesi”

Diyanet TV 'nin çocuklara özel hazırladığı "Camide Çocuk Sesi" programında Yaz Kur'an Kursları, yarışmalar ve birbirinden güzel etkinliklerle ekrana taşınıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde yürütülen Yaz Kur'an Kursları'nın ekranlara geleceği “Camide Çocuk Sesi” programında, çocuklar; itikat, ibadet, ahlak, inanç ve siyer derslerine yönelik bilgi yarışmalarıyla eğlenirken öğreniyorlar.

Birbirinden güzel daha pek çok program bu hafta sonu Diyanet TV’de…