Fransa'daki Çirkin Bildiriye Sert Tepki

8 Mayıs 2018 Salı

İslam karşıtlığının, aleni bir İslam düşmanlığına dönüştüğü batıda, İslamofobi konusunda, tüm uyarılara rağmen, kutuplaşmayı körükleyen gerilim politikası sürdürülüyor.

Özellikle Avrupa’da müslümanlara yönelik baskılar, fiziki şiddet ve camilere saldırılar devam ederken, bu kez Fransa’dan -deyim yerindeyse-, yangına körükle giden çirkin bir adım geldi. “Şiddet önerdiği” iddiasıyla Kur’an’ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması istendi. Talebin arkasındaki isimler arasında Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy de vardı. Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, bildiriye karşı çok sert bir açıklama yaptı.

Türkiye ve özellikle Diyanet İşleri Başkanlığının İslam düşmanlığına karşı, önlem alınması ve mücadeleye davet çağrılarına rağmen; batıdan, gerilimi yükselten, ırkçıları cesaretlendiren adımlar geliyor.

Bu kez adres Fransa'ydı. Le parisien gazetesinde 22 nisanda, Müslümanların sert tepkisini çeken çirkin bir bildiri yayımlandı. Aralarında tanınmış isimlerin de yar aldığı 300 kişinin imzasıyla yayımlanan bildiride, Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" çağrısı yapıldı. Talep sahibi isimler arasında fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas sarkozy de vardı. 

Bozdağ: Bunlar 21. Yüzyılın barbarları ve Ebu Cehilleridir, DEAŞ'ın batı versiyonudur

Sarkozy’nin yanısıra üç eski başbakan da imza verdi küstah bildiriye. Destek verenler arasında yahudi ve hristiyan cemaati temsilcileri ve yazarlar çoğunluktaydı. En sert tepki yine Türkiye’den geldi; "Fransa eski Cumhurbaşkanı, azılı İslam düşmanı Sarkozy dahil 300 fransız yazar, siyasetçi 'şiddet ve yahudi düşmanlığı yayıyor' iftirasıyla Kur'an'dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Bunlar 21. Yüzyılın beyinsizleri, barbarları ve ebu cehilleridir, DEAŞ'ın batı versiyonudur.”

Bozdağ, “Kur'an-ı Kerim'i Hazreti Muhammed'e vahyedip onun elçiliği ile insanlara tebliğ ettiren de, kıyamete kadar Kur'an'ı koruyacak olan da yüce Allah’tır” dedi;

“Nice ebu cehiller, Sarkozy'den daha kudretli, daha azılı nice İslam düşmanları, Kur'an'ı yok etmek, bu mümkün değilse tahrif etmek, bu da mümkün değilse bazı ayetleri Kur'an'dan çıkarmak istediler ama başaramadılar, hepsi yok oldular ama Kur'an var ve kıyamete kadar da var olacaktır. Sadece Sarkozy ve onun gibi hamakatin zirvesindeki İslam düşmanları değil bütün İslam düşmanları ve hatta tüm insanlar, cinler ve şeytanlar bir araya gelseler dahi Kur'an'ın veya bir suresinin ya da bir ayetinin benzerini getiremezler ve de Kur'an'ı asla değiştiremezler."