Hafız Feyza Nergiz 14 Yaşında Dünya İkincisi Oldu

18 Nisan 2019 Perşembe

İran’ın Başkent’i Tahran’da düzenlenen 36. Uluslararası Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması’na Konya’dan katılan Hafız Feyza Nergiz, Türkiye’nin göğsünü kabartarak dünya ikincisi oldu. Uluslararası düzenlenen yarışmaya Türkiye’yi temsilen 3 kişi katıldı. 

Onlardan birisi de Konya’nın Ereğli ilçesinden katılan 14 yaşındaki Feyza Nergiz’di. Annesi de Kur’an’ı Kerim öğretmeni olan Nergiz, küçük yaşta olmasına rağmen Kur’an’a sımsıkı sarıldı. Üst üste başarı elde etti. Feyza Nergiz, 18 yaş altı kadınlar kategorisinde dünya ikincisi oldu. Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etmenin gururunu yaşayan ve daha önce Türkiye birinciliği olduğunu söyleyen Minik Nergiz, geçen sene de Ürdün’deki yarışmaya gittiğini ifade etti. 

18 yaş altı kadınlar kategorisinde dünya ikincisi olan Feyza Nergiz, sevincini Diyanet TV ile paylaştı.

Sevincini Diyanet TV ile paylaşan Feyza Nergiz, “Diyanet İşleri Başkanlığı’mız uygun görüp başka ülkelere gönderirse ülkemi dünya birinciliği ile taçlandırmak istiyorum.” dedi.  Başkent Tahran'daki 36. Uluslararası Kur’an-I Kerim Okuma Yarışması’na 62 ülkeden 123 kişi katılmıştı. İmam Humeyni Musallası'nda düzenlenen yarışmada Kur’an bülbülleri, hafızlık ve kıraat kategorilerinde ter dökmüştü.