İslam Düşmanıydı, Müslüman Oldu

2 Nisan 2019 Salı

Bir Amerikalı eski askerin, hatta cami bombalamayı düşünecek kadar müslümanlara nefret duyan bir insanın, müthiş hidayet öyküsünü paylaşacağız şimdi. Müslümanları yakından tanıyınca “Dünyada her şey daha mantıklı gelmeye başladı” diyen Rıchard Mckinney, bakın  nasıl Müslüman oldu.

Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından ırkçılık ve İslam düşmanlığı tartışmaları alevlenirken, ABD’li eski asker ve aynı zamanda bir İslam karşıtı olan Richard Mckinney ilginç bir dönüşüm yaşadı. 

ABD donanmasında uzun süre görev yapan ABD'li Richard Mckinney, Müslümanları karşı nefretle doluydum diyor. Hatta o kadar ki Indiana'daki Muncıe İslam Merkezine bombalı saldırı düzenlemeyi dahi düşündüğünü ifade ediyordu. Zamanla İslam hakkında öğrendikleri gerçekler onu, bırakın İslam merkezini bombalamayı, İslamla şereflenme sürecine soktu. 

Zamanla müslümanları anlamaya ve islamla ilgili kulaktan duyma da olsa bilgi edinmeye başlayan Mckınney’in, Müslüman olmaya karar vermesinde son noktayı koyan olaysa, küçük kızının  vesilesiyle yaşandı. Kızı, sınıflarına gelen yeni bir Müslüman çocuğun kıyafetlerini ve yaşamını anlatıyordu evde. Babası, daha da meraklanarak İslam merkezine gitti ve merkeze gelen Müslümanlarla tanıştı. Samimi ve sıcak şekilde karşılandı. Kur-an'ı Kerim dinledi. Ayetlerin meali anlatıldı. 

İslam merkezini bombalamak isteyen ABD'li Rıchard Mckinney, şimdi o merkezin başkanı

Tum bunlar sadece 8 hafta sürdü. Merkezde ve camide her gün daha uzun saatler geçirmeye başlayan Mckinney, o dönemi “Her şey daha çok mantıklı gelmeye başladı” diyerek özetliyor. Mckinney, sonunda büyük bir gelişim ve değişim yaşarak hidayete eriyor ve şehadet getirip, Müslümanlığı seçiyor.

Eski bir İslam düşmanı alan Richard Mckinney, şimdi, daha önce bombalı saldırı düzenlemeyi planladığı İslam merkezinin başkanlığını yapıyor.