Miniklerden Yemen’e Yardım

21 Aralık 2018 Cuma

‘’Yemen’e Sessiz Kalma!’’ Kampanyasına 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri de destek verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan Yemen’e sessiz kalma kampanyası, yoğun şekilde sürüyor. Kampanyaya, Yenimahalle Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören minikler de destek verdi. Harçlıklardan biriktirilen paralar Yemen’e gönderildi.

Açlıktan ölen çocukları düşünen bazı miniklerin, “kardeşlerimiz yesin” diyerek şeker göndermek istemeleri ise, gerçekten yürekleri titretti. 

"Yemen’e Sessiz Kalma" yardım kampanyası tüm hızıyla devam ederken bir destekte Yenimahalle Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursunda eğitim gören miniklerden geldi. “Yemen’e Sessiz Kalma" kampanyası kapsamında Yenimahalle Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Ku'ran kursu öğrencileri Yemenli kardeşleri için topladıkları yardımları Yenimahalle Müftülüğüne gelerek teslim etti.

Çocuklar açlıktan ölmesin diye…

Öğrenciler kumbaralarına biriktirdikleri harçlıkları, Yemenli kardeşlerine göndermek için Yenimahalle Müftülüğüne teslim etti. Miniklerden bazıları ise belki de daha özel bir anlam taşıyordu. Çocukların açlıktan öldüğü Yemen’e para yerine, başka şeyler göndermek isteyenler de vardı; “Bazı çocuklarımızı içine topi top koymuşlar çikolata şeker koymuşlar onları göndermek istediler hatta birkaç gün önce turşu kurduk bazıları turşularını bile göndermek istemişler. Aileleri aradılar bizde onları gönderemeyeceğimizi söyledik." 

Öğretmenlerin teşvikiyle Yemen’e yardım kampanyasına verilen destek, madden büyük olmasa da manen çok değerliydi. Yemen’i, Yemenli çocukları düşünen birileri olduğunu göstermenin yanısıra, miniklerin duaları ve yürekleri, gönderdikleri para ve şekerlerden önce Yemen’deydi.  Çocuklar, “Müslüman Müslümanın Kardeşidir” hadis-i şerif’inin manasına, yaşayarak erişti.

“Yemen” yazıp 5601’e mesaj göndererek sizler de 10 tl bağışlayabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın Yemen’e sessiz kalma yardım kampanyasına sizler de cep telefonunuzdan “Yemen” yazıp “5601”e mesaj göndererek 10 lira destek verebilirsiniz.