“Radyo Bir” Yeni Stüdyosuna Kavuştu

14 Ekim 2015 Çarşamba

 Diyanet TV Televizyonu ve Diyanet Radyo, Bosna Hersek İslam Birliği’ne de ilham oldu… Birliğe bağlı olarak Bosna’da yayın yapan “Radyo Bir”in yayın stüdyosu Türkiye’nin katkılarıyla yenilendi. Radyonun açılışında Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için de dua edildi.

Bosna Hersek İslam Birliği bünyesinde yayın yapan “Radyo Bir” yeni ve modern stüdyosuna kavuştu. Radyonun açılışı kur’an-ı kerim tilavetiyle yapıldı.

Bosna Hersek İslam Birliği’nin Radyosu, DİB ve TİKA’nın Katkısıyla Yapılan Stüdyodan Hizmet Verecek

Radyo Bir’in yeni stüdyosu Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk İşbirliği ve koordinasyon ajansı Tika’nın katkılarıyla kuruldu… Açılışta Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için dua edildi. Açılış törenine, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Hüseyin Kavazoviç ve Türkiye'nin Saraybosna büyükelçisi Cihad Erginay ile diğer davetliler katıldı.

Bosna Hersek İslam Birliği bünyesinde 2008 yılından itibaren yayın yapan Radyo Bir, haber yayınlarının yanı sıra dini, tarihi ve kültürel programlarıyla dinleyicilere hitap ediyor.

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Hüseyin Kavazoviç ve beraberindeki heyet geçtiğimiz aylarda Diyanet TV televizyonu ve Diyanet Radyo’yu ziyaret etmiş; Kavazoviç Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Radyo-Televizyon yetkililerinden bilgi almıştı.