Yemen’e 35 Milyon TL Yardım

27 Aralık 2018 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen ‘’Yemen’e Sessiz Kalma’’ kampanyası devam ediyor. Türkiye Diyanet Vakfı ekipleri bölgede Yemenlilere yönelik insani yardım mazlemelerini ulaştırmak için canla başla çalışıyor. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat’ta çalışmalar hakkında bilgi verirken yardım kampanyası kapsamında yemen için 35 milyon türk lirasının toplandığını belirtti.

Savaş Polat Endonezya’da yaşanan tsunami felaketi içinde bölgede yardımların devam ettiğini vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin ’Yemen’e Sessiz kalma!” Kampanyası Sürüyor

Türkiye Diyanet Vakfı “Yemen’e Sessiz Kalma’’ kampanyası kapsamında yemenli mazlumlara insani yardımları hız kesmeden sürdürüyor. Halen devam eden kampanyaya yardımsever Türk milleti yine büyük destek verdi. Veriyor. Yardımların boyutu 35 milyon liraya ulaştı.

Kampanyaya ilişkin son durumu değerlendiren Türkiye Diyanet Vakfı Başkanı Mehmet Savaş Polat, temel ihtiyaç malzemeleri ve gıda yardımlarına yoğunlaşıldığını belirtti. Güvenlik sıkıntılarına rağmen Yemen’de yardım dağıtımlarının sürdüğünü belirttti;

“Bizim şuanda yaptığımız şu oradaki mülteci kardeşlerimize gıda yardımı hijyen kolisi yardımı adak akika yardımı etlerin bir şekilde oraya ulaştırılması yönünde çalışmalar işte sağlık yönünde olanlara da bir şekilde destek verilmeye çalışılıyor. özellikle bölgeden kaynaklı sıkıntılar var kısıtlı bir şekilde gidiyoruz ama bir şekilde oraya yardım akışı başlattık. Önümüzde ki günlerde zamanla oradaki imaknlar iyileşitği zaman daha büyük çalışmalar yaparak inşallah daha büyük sayıda rakamlara ulaşmaya çalışacağız".

Endonezya’da tsunami

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın Yemen’e sessiz kalma kampanyasına cep telefonundan yemen yazıp 5601’e mesaj göndererek 10 tl bağış yapabilirsiniz. Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfı, tsunami felaketi yaşanan Endonezya’da da yardım çalışması yapıyor.