DİB’den Terör Mağdurlarına Manevi Destek

7 Nisan 2016 Perşembe

Terör mağdurlarına Diyanet İşleri Başkanlığından manevi destek hizmeti geldi. Şimdi yaraları sarma zamanı kampanyasıyla bölge halkının ihtiyaçlarını gidermek için çalışan başkanlık; bu defa manevi destek için bölgeye bir ekip gönderdi. Kürtçe bilen din görevlilerinden oluşan ekip mahalle mahalle, kapı kapı dolaşacak ve bölge halkının derdine ortak olacak. Bu önemli görev öncesi din gönüllüleri Diyanet İşleri Başkanlığında ağırlandı.

30 din gönüllüsü kapı kapı dolacak, bölge halkının derdine ortak olacak

Kimi Mardin, kimi Diyarbakır, kimi Batman’da din görevlisi. Onlar terör tehdidi yüzünden mağdur olan halka manevi destek verecekler. Her biri doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde doğup büyüyen, bölgenin yöresine, kültürüne geleneğine sahip ve kürtçe bilen din görevlileri. Diyanet İşleri Başkanlığı sayıları 30’u bulan bu gönüllülerini bölgeye gönderecek. Kapı kapı, mahalle mahalle, köyköy dolaşarak terör yüzünden huzuru kaçan bölge insanının derdine ortak olacaklar.

Kutlu doğum haftası da teröre karşı manevi desteğe bir vesile oldu. Görev öncesi kürtçe bilen din görevlileri Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ağırlandı.Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz da onlara bu hassas ve önemli göreve ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Din görevlileri, bölgedeki çalışmalarına kutlu doğum haftasında başlayacak.