‘Mizan’ Bu Akşam Diyanet TV’de…

13 Kasım 2019 Çarşamba
‘Mizan’ Bu Akşam Diyanet TV’de…

‘Mizan’ Bu Akşam Diyanet TV’de…

‘Güvenle İzleyin’ yayın politikasını benimseyen Diyanet TV’nin fikir ve düşünce programlarından ‘Mizan’da, doğru ve sahih dini bilginin önemine dikkat çekiliyor. Bilim ve ahlaktan din istismarına kadar geniş bir yelpazede ele alınan konular, Kur'an, sünnet ve hadisler ışığında izleyenlere aktarılıyor.

Programın bu haftaki bölümünde, duanın önemine değinilerek Hz. Muhammed’in dua etmesinin bir şefaat olduğu belirtildi. Programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri Prof. Dr. Cağfer Karadaş ve Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı konuk oldu. 

Karadaş, kulların dua ederken isteklerini yanlızca Allah’tan istemeleri gerektiğini belirterek Hz. Muhammed’in ümmeti için ettiği dualara değindi. Karadaş, günümüzde de güzel ahlakı ile bildiğimiz bir insandan, bizim için Allah’a dua etmesini isteyebileceğimizi vurguladı. Karslı ise, Hz.Peygamber’in dua etmesinin bir şefaat olduğunu ifade ederek ‘Hz. Muhammed, ümmetinin kurtuluşu için dua etmiştir. Hz. Peygamber’in dua etmesi bir şefaattir.’ dedi.

Mizan’ın bu akşam yayınlanacak bölümünde ise Kur’an, sünnet ve hadisler ışığında doğru ve sahih dini bilgiye dikkat çekilecek. Bu akşamki bölüme, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr.Ekrem Keleş ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Hüseyin Arı konuk olacak. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Kenan Oral'ın sunumuyla ekranlara gelen ‘Mizan’  bu akşam ve her Çarşamba saat 22.00’de Diyanet TV’de.