Diyanet TV’den Yeni Bir Program Hazırlığı

13 Kasım 2019 Çarşamba
Diyanet TV’den Yeni Bir Program Hazırlığı

Diyanet TV’den yeni bir program hazırlığı…

Diyanet TV, yepyeni bir programı yayına hazırlıyor. Bir ilke imza atan Diyanet TV, yakında yayınlayacağı programla İmam Hatip liseleri arasında bir münazara yarışması düzenleyecek. 

‘Hatibin Kum Saati’ adlı programda tüm Türkiye’den İmam Hatip liseleri yarışmaya katılabilecek. 

Milli Eğitim Bakanlığıyla koordineli bir şekilde hazırlıkları sürdürülen programa katılmak için son başvuru tarihi ise 15 Kasım.

Yarışmaya katılmak isteyen okullar, ön eleme için belirlenen konuda tezlerini savunacaklar. Ön eleme için hazırlanan videolar ve başvuru formu, danışman öğretmenler refakatinde, ‘hatibinkumsaati@diyanet.tv’ e-posta adresine gönderilecek. Ön eleme seçmelerinden sonra yarışmaya katılma hakkı kazanan asıl takımlar belirlenmiş olacak. Okullarda oluşturulacak takımlara tüm sınıflardan öğrenciler katılabilecekler.

Gençlerin muhakeme yeteneği, bir konu hakkında araştırma yapabilme kabiliyeti ve araştırdığı konu hakkında özgün savunma yapabilme becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı programa ise başvurular oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor.

Başvuruların 15 Kasım Cuma günü saat 18.00’de sona ereceği programa ilişkin tüm detaylara “www.hatibinkumsaati.com” internet sitesi üzerinden ulaşılabilecekken, “Hatibin Kum Saati” adlı sosyal medya hesaplarından da takip edilebilecek.

Hatibin Kum Saati çok yakında Diyanet TV’de…