'Halep’te İnsanlık Ölmesin' Kampanyasına Öğrencilerden Destek

22 Aralık 2016 Perşembe
 'Halep’te İnsanlık Ölmesin' Kampanyasına Öğrencilerden Destek

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen Halep’teki mazlumlar ve mağdurlar için “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan kampanyaya öğrencilerden destek geldi.

“Halep’te İnsanlık Ölmesin” başlıklı insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyasına yoğun ilgi devam ederken Pınar Eğitim Kurumlarında okuyan öğrenciler de söz konusu kampanyaya duyarsız kalmadı.  

Pınar Eğitim Kurumları öğrencileri, aralarında topladıkları 100 bin TL’lik çeki Başkan Görmez’e takdim etti.

Kabulde konuşan Başkan Görmez,  öğrencileri, Halepli kardeşleri için aralarında yardım toplamalarından dolayı tebrik ederken “Bu genç evlatlarımızın, çocuklarımızın, öğrencilerimizin bu duyarlılığa sahip olması, bu duyarlılıklarını ifade etmek için aralarında yardım toplaması, getirip bize teslim etmesinin hem bizim açımızdan hem de Halep'teki kardeşleri açısından değeri çok büyüktür. Hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

“Halepli kardeşlerinin çığlıklarını işitmiş olmalarının Allah'ın katında çok büyük değeri vardır…”

“İslam dünyası çok zor süreçten geçiyor” diyen Başkan Görmez, İslam beldelerinde çok büyük katliamlar yaşandığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

 “Halep'te yüzyılın en büyük tahribatı yapıldı. Büyük bir medeniyet merkezi, Peygamberlerin, sahabelerin şehri, Halit Bin Velid'in fethettiği Halep’te, hepimizi üzen acımasız olaylar yaşandı. Hastanelerde yatan çocuklar bombalandı. Kuvözdeki çocukların üzerine bombalar yağdı. Onun için yardım etmekten öte, bu gençlerimizin her birinin kalbinde orada bu acıları yaşayan arkadaşlarının çığlığını işitmiş olmasının başlı başına Allah'ın katında çok büyük değeri vardır. Bunu, Halepli kardeşleri işittiği zaman çok daha değerli olacak.

Pınar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bulut ise “Dünyanın her neresinde herhangi bir Müslümanın başına bir şey gelse, öğrencilerimiz onu kalplerinde, yüreklerinde hissediyorlar. Rabbimiz, gönüllerimizden geçen dualarla Halep’teki kardeşlerimizi zafer lütfetsin” duasında bulundu.

Öğretmen ve öğrenciler, Halep için topladıkları yardım parasının çekini Başkan Görmez’e verdi. Başkan Görmez de öğrencilere kitap hediye etti.