13 Yaşındaki Filistinli Çocuk Öldürüldü

7 Ekim 2015 Çarşamba
13 Yaşındaki Filistinli Çocuk Öldürüldü

Filistin ve İsrail arasında 13 eylül’den itibaren tırmanan gerginlik ölüm olaylarıyla zirveye çıktı. İsrail askerilerinin önceki gece vurduğu 13 yaşındaki filistinli çocuk tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İsrail Mescid-i Aksa’yı defalarca işgal etti, anlaşmaları ihlal etti, filistinlilerin evlerini yıktı. Dünya kamuoyu yaşananlara sessiz kaldıkça baskı ve zulümün dozu her geçen gün arttı. İsrail polisi dün, 18 yaşında bir filistinli genci sokak ortasında öldürmüştü. 

İsrailli Keskin Nişancılar, Evinin Önünde Oynayan Çocuğu Vurdu

İsrail ordusu Batı Şeria’nın Beytullahim kentinde evinin yanında oynayan 13 yaşındaki Abdurrahman Mustafa’yı vurdu. Filistinli çocuk, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Abdurrahman Mustafa’nın, İsrail askerleri tarafından, susturucu takılmış silahla ve hedefe isabet ettiğinde patlayan mermiyle soğukkanlılıkla öldürüldüğü ifade edildi.

İsrail askerleri ile filistinliler arasında dün çıkan çatışmalarda da, 69 filistinlinin yaralandığı bildirildi. Askerlerin, olaylara müdahalede gerçek mermi de kullandıkları bildirildi.