15 Temmuz Şehitleri

13 Temmuz 2018 Cuma
15 Temmuz Şehitleri

15 Temmuz’da kahramanlık destanını yazan şehitlerimizin hikayelerini, ailelerinin duygularını sizlere taşımaya devam ediyoruz. O kahramanlarından biri de Eskişehirli şehit polis memuru Fatih Dalgıç’tı. İstanbul’da vatanını korumak için mücadele ederken şehit olan polisin ailesi, onu çok özlüyor ama, vatanseverliklerini de açıkça ortaya koyuyorlar. ”Onlar olmasaydı, şimdi böyle bir ülkemiz yoktu” diyorlar.

15 Temmuz şehidi polis Fatih Dalgıç’ın ailesi acılarını yüreklerine gömmeye çalışıyor

15 Temmuz 2016’da Fetö’nün hain darbe girişimi sırasında bir kahramanlık örneği göstererek şehadet şerbeti içmişti Gökhan Dalgıç’ın yeğeni polis memuru Fatih Dalgıç. Eskişehirli polis darbe girişimi sırasında İstanbul'da bulunan arkadaşlarına yardım için gitmiş, Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliği’nde çıkan çatışmada şehit düşmüştü.

5 kardeşin en büyüğüydü 26 yaşındaki şehit. Babasını 2007 yılında kaybetmiş, kardeşlerine baba yokluğunu hissettirmemek için çalışıp didinmişti. Ailesi şehadetinin ardından yokluğuyla zor günler geçirse de onun kahramanlığıyla gurur duyuyor. Şehit polisin en küçük kardeşi Batuhan Dalgıç ağabeyine verdiği sözünü tuttu ve Düzce Üniversitesi'nden mezun oldu. Şehidin annesi bir taraftan oğlunun yokluğuna alışmaya çalışırken diğer taraftan da vatan uğruna canını veren şehidinin gururuyla yaşıyor.