3 Şehit Toprağa Verildi

18 Nisan 2018 Çarşamba

Şırnak’ta terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen 3 asker için Van, Çorum ve Adana’da gözyaşları sel oldu. Şehitlerimiz Uzman Çavuş Muğdat Çelik, Onbaşı Mehmet Volkan ve Er Baki Afşar’ı yüreğimize gömdük.

Uzm. Çvş. Muğdat Çelik, Onbaşı Mehmet Volkan ve Er Baki Afşar Ebediyete Uğurlandı

Şırnak'ın Şenoba beldesi Kuyu Tepe Üs bölgesi'ne, PKK’lı terörsitlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Muğdat Çelik, Piyade Onbaşı Mehmet Volkan ve Piyade Er Baki Afşar için ilk tören 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında düzenlendi. Törenin ardından şehitlerin naaşları baba ocaklarına uğurlandı.

Piyade Uzman Çavuş Muğdat Çelik Van’lıydı. şehadetinin ardından geride 3 tane yetim bıraktı. Şehidin acısı yürekleri dağladı. Şehit Çelik’in cenaze töreni Erciş ilçesinde, Hz.Ömer Camiinde düzenlendi.  

Binlerce kişinin katıldığı törende "şehitler ölmez, vatan bölünmez", "kahrolsun pkk" sloganları atan vatandaşlar, tekbirlerle mezarlığa yürüdü. Çınarlı Mezarlığı'na getirilen şehit Uzman Çavuş Muğdat Çelik'in cenazesi, dualarla toprağa verildi. Adana’daysa şehit piyade Onbaşı Mehmet Volkan için aktı gözyaşları terhisine 8 gün kalmıştı. Henüz 25 yaşındaydı. şehit için Sabancı Merkez Camiinde cenaze namazı kılındı.

Şehidin yakınları şehidin tabutuna sarılıp, Volkan'ın fotoğrafını öperek gözyaşı döktü. Baba Şevket Volkan da oğlunun tabutuna omuz verdi. cenaze, dualar ve tekbirlerle Asri Mezarlık'ta defnedildi. Şehit Piyade Er Baki Afşar’ın da tıpkı, beraber şehadete yürüdüğü silah arkadaşı Mehmet Volkan gibi terhisine 1 hafta kalmıştı. 21 yaşındaydı. Çorum’dan uğurlandı ebediyete. Şehidin cenaze namazı Akşemseddin Camii'nde kılındı. Namaza Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.