81 İlden Şehitlere Dua

9 Nisan 2018 Pazartesi

Çanakkale'de yaşanan ve dünya harp tarihine geçen eşsiz zaferde vatan uğruna hayatlarını veren şehitler için, "81 ilden Şehitlere Vefa Projesi" kapsamında Kuran tilaveti devam ediyor. Proje, tarihi alanda gerçekleştiriliyor. Çanakkale'de vatan uğruna hayatlarını veren şehitler için başlatılan "81 İlden Şehitlere Vefa Projesi" devam ediyor. 

Çanakkale Şehitleri İçin "81 ilden şehitlere vefa projesi" Devam Ediyor

Din görevlileri Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Sargı Yeri Şehitliği ve 57. Alay Şehitliği'nde her gün kişi başına üçer cüz okumak suretiyle günde birer hatim yapıyor. Eceabat Kaymakamlığı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Diyanet İşleri başkanlığı koordinesinde başlatılan "81 İlden Şehitlere Vefa Projesi" kapsamında bir haftalık periyotlarla tarihi alana gelen din görevlileri Çanakkale'de 1915'te yaşanan muharebelerde cephede savaşan tabur imamları ile alay müftülerinin temsilen giydikleri elbiselerle Kur'an-ı Kerim okuyup dua ediyor;

 "5 Martta başlayan programın 5. Haftasındayız. 11 arkadaşımız ile şehitliklerde görev yapıyoruz. Şu anda Hatay, Diyarbakır, Malatya, Rize, Artvin, Amasya, Çorum ve Tunceli'den birer görevli olmak üzere şehitliklerdeyiz.’’ Proje kapsamında yurdun dört bir yanından gelen din görevlileri bir hafta boyunca tarihi yarımadada görev yapacak.